Nasıl Olsa Bir Gün Ölmeyecek miyiz?

Sigara hiç kullanmadım. Alkol çok nadir, özel günlerde arkadaş ortamında belki. Zararlı alışkanlıklarım yok. Aksine sağlam beslenip spor yapıyorum. Eski çelimsiz halimle şu anki halimi karşılaştırınca 50 tane fark sayabilirim. Günün sonunda herkesin gideceği yer toprak altı ancak oraya nasıl gideceğin de önemli.

Bak mesela benim babam 30 yıldır sigara içiyor, 10 kat çıkınca nefes nefese kalıyor. Ben sigara kullanmayan biri olarak ise sadece gülüyorum. Vücudunuza ne kadar iyi bakarsanız o da size iyi bakar. Bu tarz bahane söyleyenler yaptıkları yanlışların farkındalar ama işlerine gelmiyor.
Yazacaklarımı yazmışsın benim bir şey yazmama gerek kalmadı, eline sağlık. :)

Ben bu tipleri hep"zaten kirleneceğiz, neden yıkanıyoruz, zaten acıkacağız neden yemek yiyoruz, zaten öleceğiz neden nefes alıyoruz" bu şekile benzetiyorum. Fark yok.

Ben bu tipleri hep"zaten kirleneceğiz, neden yıkanıyoruz, zaten acıkacağız neden yemek yiyoruz, zaten öleceğiz neden nefes alıyoruz" bu şekile benzetiyorum. Fark yok.
Gerçekten çok sinir bozucu bir durum. Mesela sen diyet yapıyorsun diyelim arkadaşın geliyor sana nasıl olsa öleceksin bir gün ye gitsin diyor ve insanın şevkini kırıyor.

Gerçekten çok sinir bozucu bir durum. Mesela sen diyet yapıyorsun diyelim arkadaşın geliyor sana nasıl olsa öleceksin bir gün ye gitsin diyor ve insanın şevkini kırıyor.
Uzun bir hayat yaşamak varken kısa olanı niye tercih etmeliyiz ki? Tabii uzun yaşamak için yaşayan bir ölü de olmamak lazım.

Ne hikmettir ki bu ve buna benzer cümle kuranlar hayatına daha fazla önem verenler oluyor, atsın kendini bir binadan o zaman herkes görsün asıl yaşamın ne olduğunu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı