Nasıl Rusça öğrenebilirim?

Rustyn

Hectopat
Sorum başlıktaki gibidir. 2. bir dil olarak İngilizce haricinde Rusça öğrenmek istiyorum. Çok hoşuma gidiyor nedense :D. Nereden öğrenebilirim? İzlemem gereken yollar nedir? Ayrıca Sivil Havacılık Kabin Memurluğu okumayı düşündüğüm için bana '' + '' olarak yansıyacaktır diye düşünüyorum.

Not: Babam Türkçe konuşur gibi Rusça konuşabiliyor. Bana kurduğu cümle şu '' Oğlum ben Rusya'da kaç yıl çalıştım o yüzden biliyorum. Senin de öğrenmen için ya oraya gitmen lazım ya da evde bir kaç kitap karıştırıp gelip burada benimle yüz yüze günlük Türkçe söyleyeceğin şeyleri Rusça söylemen lazım. 1. si imkansız olduğu için 2. seçeneğe şimdiden başlayabilirsin.'' .

Dualingo kullan cidden öğretiyor! Я использую дуолинго.

Rus sevgili bul. Bir taşta 2 kuş. Sabah akşam votka muhabbetleriyle coşarsınız.

Udemy'de faydalı insanlardan faydalı kurslar var. Al, öğrenmeye çalış. Anlamadığını babana sor. Lisedesin sanırım daha, önünde uzun yıllar var illa ki çözersin işi. Ama önce İngilizce'yi halledin. İngilizce olmazsa diğer dillerin de pek önemi kalmıyor çoğu zaman.

Ki havacılık okuyacaksın, havacılığın dili İngilizce. Bunu bir havacı olarak söylüyorum :)

Rus sevgili bul. Bir taşta 2 kuş. Sabah akşam votka muhabbetleriyle coşarsınız.

Udemy'de faydalı insanlardan faydalı kurslar var. Al, öğrenmeye çalış. Anlamadığını babana sor. Lisedesin sanırım daha, önünde uzun yıllar var illa ki çözersin işi. Ama önce İngilizce'yi halledin. İngilizce olmazsa diğer dillerin de pek önemi kalmıyor çoğu zaman.

Ki havacılık okuyacaksın, havacılığın dili İngilizce. Bunu bir havacı olarak söylüyorum :)

Eğer bunu bir havacı olarak söylüyorsan bana bu işin püf noktalarını da aktarabilir misin :D? Lise mezunuyum Udemy'e bir göz atacağım. Bol bol zamanım var öğrenmek için. Liseden Yabancı Dil bölümünü okuyarak mezun oldum. Yani ingizilcem gayet iyi diyebilieceğim bir seviyede. Biraz daha kelime öğrenmem lazım o kadar. Onun dışında Rusçanın da faydalı olacağını düşünüyorum. Yani iş hayatında olmasa bile çok değişik bir şekilde seviyorum. Ailemde 2 tane Yengem , Dayım ve Babam bu dili biliyor. 1 Yengem zaten direk Rus. Ana dili yani. Aslında sohbet edebileceğim çok kişi var dediğim gibi ama kelimeleri vs. öğrenmem gereken bir yer olması lazım. Gramerdir vs vs. Dediğim gibi Udemy'e bir göz atacağım ve bu arada cidden havacıysanız sizinle konuşup işin püf noktalarını vs. öğrenmek isterim eğer kabul eder ve müsait olursanız :).

Doğru zamanı bulmuşsun dostum, karantina günlerinde 7/24 evde sayılırım ve bildirim geldikçe bakıyorum buraya.

Havacılık Bu kategori içinde merak ettiğin konuları açıp sorabilirsin, bakarım. Alakasız konularda ''yardım amaçlı'' cevap vermeler olsa bile forum yönetimi hoşlanmadığından ceza alabiliyoruz.

Rusça İngilizceye benzemez ama:) Erkek dişi orta diye ayrılır mesela kelimeler. Yine çeşitli kurallara göre a'yı o şeklinde telaffuz etme gibi farklı kuralları var Rusça'nın.

Geri
Yukarı