Nasıl vatansever olurum?

alicnayddn

Centipat
Merhaba. Atatürk'ün kişilik özelliklerini ayrı ayrı inceliyorum. Biri de bu. Ama bana saçma geliyor. Şu fikrim dolayısıyla."LAN şansa bala Türk doğmuşuz, gavur da doğabilirdik."diyorum. Dini inançlarımın bu konuyu değiştiremeyeceğini düşünüyorum. Sonuçta Allah varsa gavurları da o yaratıyor. Bizi kutsal sınıf olarak seçmiyor ya. Bu düşüncem dolayısıyla Vatan'ımı sevemiyorum. Tabi severim Türkiyemi fakat Vatan'ı adına fedakarlık yapacak kadar değil şu an. Sizce nasıl sevebilirim? Kafamda bitirmem gereken bir sorgulama mı sizce?

Merhaba. Atatürk'ün kişilik özelliklerini ayrı ayrı inceliyorum. Biri de bu. Ama bana saçma geliyor. Şu fikrim dolayısıyla."LAN şansa bala Türk doğmuşuz, gavur da doğabilirdik."diyorum. Dini inançlarımın bu konuyu değiştiremeyeceğini düşünüyorum. Sonuçta Allah varsa gavurları da o yaratıyor. Bizi kutsal sınıf olarak seçmiyor ya. Bu düşüncem dolayısıyla Vatan'ımı sevemiyorum. Tabi severim Türkiyemi fakat Vatan'ı adına fedakarlık yapacak kadar değil şu an. Sizce nasıl sevebilirim? Kafamda bitirmem gereken bir sorgulama mı sizce?

Kendini kandırmaya çalışma nasıl düşünüyorsan öyle yaşa.

Merhaba. Atatürk'ün kişilik özelliklerini ayrı ayrı inceliyorum. Biri de bu. Ama bana saçma geliyor. Şu fikrim dolayısıyla."LAN şansa bala Türk doğmuşuz, gavur da doğabilirdik."diyorum. Dini inançlarımın bu konuyu değiştiremeyeceğini düşünüyorum. Sonuçta Allah varsa gavurları da o yaratıyor. Bizi kutsal sınıf olarak seçmiyor ya. Bu düşüncem dolayısıyla Vatan'ımı sevemiyorum. Tabi severim türkiyemi fakat Vatan'ı adına fedakarlık yapacak kadar değil şu an. Sizce nasıl sevebilirim? Kafamda bitirmem gereken bir sorgulama mı sizce?

"Vatan'ımı seviyorum" deyip Facebook, Instagram'da Türk bayrağı fotoğrafı atıp koca gün boş oturacak iseniz sevecekseniz de sevmeyin. Onu yüceltmeye çalışın okuyun, geliştirin kendinizi, işinizi iyi yapın bu fazlasıyla yeterli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı