Nasıl zayıflayabilirim?

xGhostx

Centipat
Daha fazla  
Herkese iyi günle, r çok kilo aldım ve artık zayıflamak istiyorum. Sırf bu yüzden hayatımdan memnun değilim. 1 hafta 5 kilo falan verebilsem yani en hızlı en çok şekilde nasıl kilo verebilirim? Okulda olduğu için zor diyet yapamıyorum.

Okul işi sıkıntı, çünkü düzenli beslenmen lazım. Örneğin: Sabah yumurta, yeşillik, öğlen et veya kuru baklagil akşam sebze yemeği ara öğünlerde yoğurt veya meyve en klasik diyet listesidir. Bunun yanında kardiyo yaparsan çok rahat kilo verirsin. Detoks suyu falan da yaparsın ilk haftalar hızlıca kilo verebilirsin ama haftalık değil aylık hedefin 5 olmalı ki en iyi ihtimal o. Genelde 3-6 kilo arası verirsin aylık spor ve diyet ile.

Okul işi sıkıntı, çünkü düzenli beslenmen lazım. Örneğin: Sabah yumurta, yeşillik, öğlen et veya kuru baklagil akşam sebze yemeği ara öğünlerde yoğurt veya meyve en klasik diyet listesidir. Bunun yanında kardiyo yaparsan çok rahat kilo verirsin. Detoks suyu falan da yaparsın ilk haftalar hızlıca kilo verebilirsin ama haftalık değil aylık hedefin 5 olmalı ki en iyi ihtimal o. Genelde 3-6 kilo arası verirsin aylık spor ve diyet ile.
Şınav ve plank gibi üst vücüt kas çalıştıran hareketler daha iyi olur yağ eritme anlamında. Bacak yağları için de tekrardan bacak kası kullanan hareketler yani jumping jack gibi hareketler değil, o tarz hareketler heart cardio diyebiliriz yani sağlıklı yaşamak, nefes alışverişini daha iyi hale getirmek için yapılır, yağ eritmek için değil, kaslarınızı germez çünkü yavaş ve kontrollü değildir. Dümdüz bacak kaslarına odaklı hareketler öneririm. Lunges gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Mesela bu güzel bir örnek. Hareketler yavaş ve kontrollü, bu şekilde hem bacak kasıda yaparsın. Haftada 1 bacak, diğer günler kasları gerdiren, yavaş ve kontrollü hareketleri öneririm şınav gibi. (ekipman olmadığını varsaydım.)

Yeni konular

Geri
Yukarı