Nazar ve şans kavramları gerçek mi?

Kalem Suresi 51. ve 52. Ayet Türkçesi

Ve in yekâdullezîne keferû le yuzlikûneke bi ebsârihim lemmâ semiûz zikra ve yekûlûne innehu le mecnûn(mecnûnun). Ve mâ huve illâ zikrun lil âlemîn(âlemîne).

Kalem Suresi 51. ve 52. Ayet Anlamı

Şüphesiz inkâr edenler Zikr'i (Kur'an'ı) duydukları zaman neredeyse seni gözleriyle devirecekler. (Senin için,) "Hiç şüphe yok o bir delidir" diyorlar. Hâlbuki o (Kur'an), âlemler için ancak bir öğüttür.

Daha başka söz söyleyen açıkça inkar ediyordur.

Aine komik olan ne acaba?
Dostum, neden ayet atmadan veya dinini katmadan "nazar" kavramını kanıtlamıyorsun? Kanıtlayamazsın çünkü nazar diye bir olgu yok.

Nazar tamamen uydurmadır, şans ise olasılıklardır. Küçükken ailemle pikniğe gitmiştik, orada oynarken ilkokul arkadaşıma denk geldim, onca yer ve onca kişi varken onunla karşılaşmıştım. Bizim açımızdan baktığımız zaman şans gibi duruyor değil mi? Onun ailesi de o gün oraya gitme kararı almış bu yüzden orada karşılaşmışız. Bunlara olasılık diyoruz, şans değil. Bunları yazarken parmağım da kırılabilir fakat olasılığı çok düşük.

Bak ben inancımı katmadan şans kavramını açıkladım, sende inancını katmadan "nazar" kavramını açıkla.

Dostum, neden ayet atmadan veya dinini katmadan "nazar" kavramını kanıtlamıyorsun? Kanıtlayamazsın çünkü nazar diye bir olgu yok.

Nazar tamamen uydurmadır, şans ise olasılıklardır. Küçükken ailemle pikniğe gitmiştik, orada oynarken ilkokul arkadaşıma denk geldim, onca yer ve onca kişi varken onunla karşılaşmıştım. Bizim açımızdan baktığımız zaman şans gibi duruyor değil mi? Onun ailesi de o gün oraya gitme kararı almış bu yüzden orada karşılaşmışız. Bunlara olasılık diyoruz, şans değil. Bunları yazarken parmağım da kırılabilir fakat olasılığı çok düşük.

Bak ben inancımı katmadan şans kavramını açıkladım, sende inancını katmadan "nazar" kavramını açıkla.
Sonuç olarak insanın farklı frekansta bir ışık dalgası yaymasından ötürü (göz yayıyor), vücuda etkiyen bir şey.

Arkadaşlar kanıtla diyoruz Facebook kaynağı veya sure vesaire atıyorsunuz. Sonra dalga geçmeyin diye diretiyorsunuz. Nazar, fal, büyü işleriyle ilgilenen tanıştığım insanlar var. Para basıyorlar para, IMF borç alır.

Ayrıca bir yerinizde yara çıkarsa sakın doktora gitmeyin. Komşunuz Nehribar teyze gözünüzü, elinizi kıskanmıştır o yüzden yara çıkmıştır.

Depresyona girerseniz büyücü Recai amcaya gidin. Köpek patisi, kedi kulağı ve 2000 TL verin üzerinizdeki kara büyüyü arabik sözlerle yok etsin.

Astrolojik tahminler için çok güzel uygulamalar var. Premium üyelik ile geleceği görün.

Fal işi büyü işinin “lite” versiyonudur. Kedi köpek kesmenize gerek yok ebenin tekine 200 TL verin geleceğinizi görüverir. Evet yahu geleceğinizi bir kahve bardağındaki kaka lekesine benzeyen şeylerden görüyorsunuz. Geleceği sadece Allah görüyordu diyorduk ama bir kural çiğnendi. Ne olacak ki tanrımız affedicidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı