Naziler teknolojik olarak nasıldılar?

ahmylz4565

Centipat
Başlıkta gördüğünüz gibi Naziler teknolojik olarak nasıldılar? Şimdi insan düşününce teknolojisi bu kadar gelişmemiş bir ülke dünyanın süper güçlerine kafa tutamaz. Bu yüzden merak ettim. Naziler teknolojik olarak nasıldılar ve bu konuyla ilgili bir video veya yazılı bir kaynak varsa paylaşabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok iyi durumdaydılar diye biliyorum. Roket teknolojisi falan yani bayağı gelişmiştiler.
O anki teknolojiyle diğer ülkelerden 10 yıl falan ilerideydiler. Yani söylenenler bu yönde :D

Şimdi insan düşününce teknolojisi bu kadar gelişmemiş
Kim söyledi onu? Kayıtlarda Nazilerin o zamanın teknolojisine taş çıkartacak teknolojik atılımları vardı. Onunla birlikte geliştirmeyi planladıkları bir sürü teknoloji vardı.

Hatta bir bilgi vereyim, şimdi bizim içtiğimiz Fanta aslında bir Nazi ürünüydü.🤭🤭

Başlıkta gördüğünüz gibi Naziler teknolojik olarak nasıldılar? Şimdi insan düşününce teknolojisi bu kadar gelişmemiş bir ülke dünyanın süper güçlerine kafa tutamaz. Bu yüzden merak ettim. Naziler teknolojik olarak nasıldılar ve bu konuyla ilgili bir video veya yazılı bir kaynak varsa paylaşabilir misiniz?

Buradan nazi dönemi almayansında icat edilen şeylere bakabilirsiniz.

40 Dakikalık bir belgesel var bir de.

Zaten kavgam kitabını okursanız görürsünüz. Adolf Hitler sanayiye önem vermiştir. Bunlara ek olarak tıpın en çok geliştiği dönem ise nazi dönemidir.

Nazi roketlerini geliştiren Wernher von Braun, savaştan sonra Amerika'da NASA'nın başına geçmişti, bu bile bence ne kadar iyi olduklarını gösterir.

Her alanda dünya devletlerinden ilerideydiler. Savaş sonrası çoğu proje ve icatları çalındı. En basiti abd almanya ortak tank projesi geliştirmeye başlıyorlar. Amerikalılar ordan öğrendikleri mühendislikleri kendi tanklarına uyguluyorlar ve m1 ortaya çıkıyor.

Kim söyledi onu? Kayıtlarda nazilerin o zamanın teknolojisine taş çıkartacak teknolojik atılımları vardı. Onunla birlikte geliştirmeyi planladıkları bir sürü teknoloji vardı.

Hatta bir bilgi vereyim, şimdi bizim içtiğimiz Fanta aslında bir nazi ürünüydü.🤭🤭

Hocam kusuruma bakmayın iyi anlatamadım o kısımı :(

Ve ayrıca o bilgiyi duymuştum sanırsam naziler ve Coca-Cola anlaşma yapmışlardı ama ABD savaşa katılınca, Coca-Cola, Almanya'dan çekildi bunun üzerine Coca-Cola'nın alman temsilcisi Fanta'yı piyasaysa sürdü. Ama yine de çok sağ olun hocam.

Geri
Yukarı