Ne haber aslanım dediğim çocuk kavga çıkardı

-Ne haber aslanım.
-Sana düşmanım artık.

aynen böyle oldu.
"Hey dostum, senin problemin ne biliyor musun? O koca kara mabadının, kafandan büyük olması" deyiverin, ipler iyice kopsun. Cenk meydanında, bileği bükülmeyen kim ise, belli olsun. (!)

Geyiği geçersek, "Niye agresife bağlıyorsun ki? Niyetim kötü değildi. Rahatsız olabileceğini tahmin etmedim. Sadece selam verdim" minvalinde bir şey eğilip, bükülmeden denilebilir.

Dinlemiyor ki hocam.

Samimi, hatta tanışık bile değilseniz "aslanım" demeniz problem yaratabilir. Ben de samimi olmadığım insanların samimiymişiz gibi davranmasından rahatsız olurum fakat pek kavgacı biri olmadığımdan dolayı kavga da başlatmam.

Önceden tanımadığın samimi olmadığın kimseye böyle bir şekilde iletişim kurmanı önermem. Belki karşı taraf kötü bir kelime olmasa bile rahatsız olacak bilemezsin.

Önceden tanımadığın samimi olmadığın kimseye böyle bir şekilde iletişim kurmanı önermem. Belki karşı taraf kötü bir kelime olmasa bile rahatsız olacak bilemezsin.
Samimi, hatta tanışık bile değilseniz "aslanım" demeniz problem yaratabilir. Ben de samimi olmadığım insanların samimiymişiz gibi davranmasından rahatsız olurum fakat pek kavgacı biri olmadığımdan dolayı kavga da başlatmam.
3 senedir aynı sınıftayız hafiften samimiydik.

Selam, sabah sadece halini hatırını sormak için ne haber aslanım dediğim çocuk bana şu an düşman düştü. Onun dostu bile ona aslanım demiyormuş. Bayağı belalı bir çocuk olduğu için bulaşmak da istemiyorum, çocuk benim sınıfımda. Ne yapmam gerekiyor?

Kaçıncı sınıfsın?

Nerede yaşıyorsun söyle 50 kişi ile geleyim okul çıkışına bir ayar verelim o elemana.

Kardeşim okulu at 50 kişi gelelim, o belalıysa biz ondan da belalıyız!

Şaka bir yana kendini affettirmeye çalış, kötü niyetinin olmadığını söyle.

Ayrıca samimiliğinizin olmadığını da söylemişsin, samimi olmadığın birisine neden ilk olarak "ne haber aslanım" dersin bu da ayrı bir merak konusu.

Geri
Yukarı