Kavga etmek isteyen çocuk için ne yapılabilir?

Merhaba öncelikle, herkese iyi akşamlar diliyorum. Olaya şöyle gireyim: Benden 2 yaş küçük bir arkadaşım var ve Instagram üzerinden bir kişi arkadaşıma tek yumruk zargana falan yazmış. Arkadaşım da çocuktan küçük ve bana söyledi, ben de bunun üzerine kim tek yumrukmuş? Niye durduk yere laf atıyor, dedim. Bu çocuk da bu söylediğimi öğrenmiş, bana Instagram üzerinden ulaşıp küfürler yağdırdı. Sizce ben bu çocukla buluşup bir cahil ve aptalca kavga mı etmeliyim, yoksa takmamalı mıyım?
Çocuk çevresine güveniyor sanırım. Seni vuracağım falan deyip küfürler ediyor. Kendimi zor tutuyorum çocuğu elime alıp dövmek istiyorum. Bana bir öneri verir misiniz, ne yapmalıyım sizce? Ama daha önce hiç kavga etmedim ve sabıka kaydi veya sicilimin kirlenmesini istemiyorum çünkü askeri üniversite okumak istiyorum. Bana bir akıl verir misiniz?

Hışını çıkart. Ben olsam tek yumruğu yedirirdim ona ve zargana lafınıda yanında tatlı niyetine yedirirdim öyle kuru kuru olmaz :D.

Kavgadan fayda gelmez. Ama yine de etmek istiyorum dersen sakın kavgayı ilk siz başlatmayın. Sonra siz suçlu olursunuz. Önce iyice bir küfür et çocuk sinirlenip saldırmaya başlayacak sizde iyice dövebilirsiniz o sırada sonuçta siz kendinizi savundunuz hiç kimse sizi suçlayamaz. Ama dediğim gibi ilk siz başlatmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı