Ne için çalışıyorsunuz?

166770

Kilopat
Makaleler
5
Soru çok basit. Herkes bir şey için çalışıp, çabalıyor. Kimisi ev veya araba için bir işte çalışıyor. Öğrenciler iyi bir okul ve gelecek için üniversite sınavına çalışıyorlar. Peki sizler Technopat Sosyal üyeleri ne için çalışıp çabalıyor? Ama rica ediyorum lütfen öyle ülkeyi terk etmek gibi düz ve klasik cevaplar vermeyin.

Arkadaşım 18 yaşında evlendi. Eşi de 17 yaşındaydı. Kendisi 2001, eşi 2002 doğumlu. Bana göre büyük bir hata fakat ona göre güzel bir şey. Ayrıca 18 Yaşındaki bireylerin evlenmek için kimseden izin almasına gerek yok. Kendi tercihi.
18 yaş zaten çocukluktan çıkmaktır artık. O normal. Ama 17 yaş için farklı.

turkiye_yasal_evlenme.PNG

Ölmek için çalışıyorum.
Keşke bir olay olsa da ölüp, öldükten sonra ne olduğunu öğrensem diyorum ama ya hiçlik olursa, hayatım boşa giderse ne olur diye düşünmek için çalışıyorum.
"Düşünmek ve sorgulamak" için çalışıyorum.

Ölmek için çalışıyorum.
Keşke bir olay olsa da ölüp, öldükten sonra ne olduğunu öğrensem diyorum ama ya hiçlik olursa, hayatım boşa giderse ne olur diye düşünmek için çalışıyorum.
"Düşünmek ve sorgulamak" için çalışıyorum.
Ölümden sonrasını nasıl öğrenmeyi düşünüyorsun?

Soru çok basit. Herkes bir şey için çalışıp, çabalıyor. Kimisi ev veya araba için bir işte çalışıyor. Öğrenciler iyi bir okul ve gelecek için üniversite sınavına çalışıyorlar. Peki sizler Technopat Sosyal üyeleri ne için çalışıp çabalıyor? Ama rica ediyorum lütfen öyle ülkeyi terk etmek gibi düz ve klasik cevaplar vermeyin.

Yazılım şirketi kurmaya çalışıyorum ama hayırlısı bakalım.

Ölerek.

@Finch0900 neden kızgın attınız?
Ölümden sonra ne olacağını ölülerden mi dinleyeceğiz?
Bir sıkılmadınız şu "ölmek havalı ağbii" kafalarından. Söylemek istediklerimi söyleyemiyorum çünkü ceza yiyeceğim. Ölmeyi merak etmek kadar saçma bir şey görmedim. Ölünce anlayacaksın zaten. Şimdiki hayatına odaklanıp daha mantıklı şeyler düşünsen mesela? Ölmek basit bir şey zaten. Siz ölümsüz değilsiniz neden ölümü merak edesiniz ki? Herkes ölecek zaten. Merak edilecek daha çok şey varken zaten yaşayacağımız bir şeyi merak etmek gerçekten saçma.

Geri
Yukarı