Neden bedavaya çalışıyorsunuz?

Yer
EV
Avrupa'da ortalama asgari ücret 800-1000 euro. (14 bin TL civarı.)
Tabii bu asgari diğer mesleklerde çok daha fazla.

Buradan bakabilirsiniz.

Bizde ise sadece çalıştığınız günlerin %33 ünün parasını alıyorsunuz. Yani ayda 21-23 gün çalışıyorsanız sadece 7 gününün parasını alıyorsunuz. Vergilerden falan bahsetmiyorum.

Avrupa ile biz bir miyiz? Ne haddimize 15 bin kazanmak? Orada kira çıkınca para kalmıyor. Faturalar çıkınca aç kalıyoruz. Biz Afrika sınıfındayız (Orta Doğu demiyorum Katar ve S.A çıtayı çok yükseltti bence.) vs. diyenler de var onlarda düşüncelerini yazabilir. :)

Yani her ay 10 bin lira eksi ile çalışmak bir bana mı mantıksız geliyor? Siz ne düşünüyorsunuz?

Buradan bakabilirsiniz.

Bizde ise sadece çalıştığınız günlerin %33 ünün parasını alıyorsunuz. Yani ayda 21-23 gün çalışıyorsanız sadece 7 gününün parasını alıyorsunuz. Vergilerden falan bahsetmiyorum.

Avrupa ile biz bir miyiz? Ne haddimize 15 bin kazanmak? Orada kira çıkınca para kalmıyor. Faturalar çıkınca aç kalıyoruz. Biz Afrika sınıfındayız (orta doğu demiyorum katar ve selamünaleyküm çıtayı çok yükseltti bence.) vs. diyenler de var onlarda düşüncelerini yazabilir. :)

Yani her ay 10 bin lira eksi ile çalışmak bir bana mı mantıksız geliyor? Siz ne düşünüyorsunuz?

Gereksiz ama maalesef ki bu millet çalışmak zorunda sonuçta aile geçindiriyor.

Kimse çalışanlarına 10 - 15 k maaş vermeyeceği için 5 - 6 bine çalışmaya zorunlu kılınıyor.

Buradan bakabilirsiniz.

Avrupa ile biz bir miyiz? Ne haddimize 15 bin kazanmak? Orada kira çıkınca para kalmıyor. Faturalar çıkınca aç kalıyoruz. Biz Afrika sınıfındayız (Orta Doğu demiyorum Katar ve S.A çıtayı çok yükseltti bence.) vs. diyenler de var onlarda düşüncelerini yazabilir. :)

Bakış açınız yanlış fakat şöyle anlatayım , en azından benim yunanistan deneyimime göre avrupa ülkeleri vasıfsız işçilerine çok değer veriyor , vasıflı işçilerine ise çok daha fazlaca değer veriyor yani iki tür insanada değer veriyor. Tabii ki sorunuzun cevabı enflasyon , faiz oranları ve alım gücünden geçer. Yüksek maaş alırsak döviz tüketimi artar , döviz tüketimi artarsa enflasyon ardındanda herseyin fiyatı yükselir.

Buradan bakabilirsiniz.

her şey iyi hoş da, avrupa'ya nasıl gidelim? :(

Ne yapabilirsin ki çalışmayacağım dedikten sonra kim size bakar , kim sizi önemser , kim aç mısın ? diye sorar , kim üşüyor musun ?diye sorar o yüzden çalışmaktan başka yapabileceğimiz pek bir şey yok.

Geri
Yukarı