Ne kadar zam istemem gerekiyor?

Netra

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben 2700 TL'ye özel bir şirkette temizlik işinde çalışıyorum. Maaşım 2700 TL. Şimdi asgari ücrete 500 TL zam geldiği için benim ne kadar zam istemem gerekiyor? Haklarım nasıl olur? 3200 TL istemeyi düşünüyorum da patronumun da buna sıcak bakacağından emin değilim. Tavsiye verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar biliyorum vermesi gereken en düşük rakam 2825 TL peki ben 2700 TL alırken %22 zam istesem 3250 Lira civarı maaş istemem gerekiyor eminim biliyorum ki vermeyecek peki en düşük ne kadar maaş almam gerekir.

En az %15'lik bir zam isterdim ben yerinde olsaydım. Eğer pazarlık yapacaksan tabiki %15 ile başlama.

Kendiniz söylüyorsunuz zaten. 2825 TL.
Bu iş sıkıntıya gidicek gibi gözüküyor 4 yıldır çalışmakta olup tüm sorumluluklar üstümde eğer asgari ücret alırsam ne anlamı kalır o kadar sorumluluğun gider başka bir yerde safa yatarım.

@Ludvig hocam %22 başlasam 3250 tl den %15 e kadar düşersem 3130 tl civarında sabitte kalmam mantıklı olur sanırım dediğiniz gibi.

2.700 TL maaşa AGİ dahil mi? Dahilse zaten mecburen 2.825,90 TL'ye çekmek durumunda olacaklar. Ancak 2.700 TL + AGİ alıyorsanız, mevcut asgari ücret zammından etkilenmiyorsunuz. Çünkü hükümetimiz asgari ücreti açıklarken AGİ dahil bir şekilde açıklıyor. Aslında asgari ücret net 2.557,59 TL'dir. Artı olarak en düşük AGİ 268,31 TL ekleniyor ve toplamda 2.825,90 TL oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı