"Ne mutlu Türk'üm diyene" ırkçılık olmuyor mu?

elon_muskk

Hectopat
Öncelikle, bu olaya felsefi düşünce ile baktığımı "aklınızdan çıkarmayı" unutmayın. Zaten linç dolusuna tutulacağım da neyse, söylemek istedim.

Evet, "Ne mutlu Türk'üm diyene!" sizce ırkçılık değil mi? Yani biz Türkler olarak tabii ki kendimizi manevi olarak yüksek görüyoruz ama bu "Ne mutlu Türk'üm diyene!" dediğimizde Almanlar bizden daha mı aşağıda oluyor? (Bu cümleyi kurduğumuzda bence onları aşağılamış oluyoruz.) Veya diğer milletler. Hepimiz eşit değil miyiz? Hepimiz aynı değerde insanlar değil miyiz? (Manevi olarak.)

Öncelikle, bu olaya felsefi düşünce ile baktığımı "aklınızdan çıkarmayı" unutmayın. Zaten linç dolusuna tutulacağım da neyse, söylemek istedim.

Evet, "Ne mutlu Türk'üm diyene!" sizce ırkçılık değil mi? Yani biz Türkler olarak tabii ki kendimizi manevi olarak yüksek görüyoruz ama bu "Ne mutlu Türk'üm diyene!" dediğimizde Almanlar bizden daha mı aşağıda oluyor? (Bu cümleyi kurduğumuzda bence onları aşağılamış oluyoruz.) Veya diğer milletler. Hepimiz eşit değil miyiz? Hepimiz aynı değerde insanlar değil miyiz? (Manevi olarak.)
Ülke sınırları içerisinde söylemekte sakınca yoktur. Hatta gurur bile duyulmalı.

Andımızda da “Türk” kelimesini ırkçılık olarak kabul edip yürürlülükten kaldırmışlardı, şahsen bir milletin ben bu devlete aitim anlamında Türk’üm kelimesini kullanmasının ırkçılık olduğunu düşünmüyorum.

Hayır. Irkçılık değildir. Google üzerinden aratarak ne için söylendiğini amacını ve ne anlatmaya çalıştığını öğrenebilirsin.

Evet, "ne mutlu Türk'üm diyene!" sizce ırkçılık değil mi? Yani biz türkler olarak tabii ki kendimizi manevi olarak yüksek görüyoruz ama bu "ne mutlu Türk'üm diyene!" dediğimizde almanlar bizden daha mı aşağıda oluyor? (bu cümleyi kurduğumuzda bence onları aşağılamış oluyoruz.) Veya diğer milletler. Hepimiz eşit değil miyiz? Hepimiz aynı değerde insanlar değil miyiz? (manevi olarak.)

Irkçılık olması için ne mutlu Türk olana benzeri şeyler denmesi lazım. Türk bir ırka verilen ad değil.

Geri
Yukarı