Ne olacak bu ülkenin hali?

Maalesef bizi yöneten ve ceplerindeki paradan başka bir şey düşünmeyen dingiller oldukça durum böyle. Atatürk'ün bize bıraktığı cennet Vatan'ın haline bak.
İnsanların parlak geleceğini 2 sınava bağlayan.
Gelen turistleri taciz edip ülkemizi kötü gösteren.
İnsanların PC, konsol gibi basit eğlencelerini lükse dönüştüren.
Soma maden kazasında cebinden para çıkacak diye önlem almayıp bir işçinin ne kadar değersiz olduğunu gösteren ve savunma için Çin'de 100 yıl önce olan maden kazasını gösteren.
Bir ülkeyiz arkadaşlar gerçek bu. Geçen rastgele bir forumda gezerken şimdi bilgisayar alınır mı adlı bir konuya denk geldim 2014 yılında oluşturulmuş altına dolar 2 TL oldu şimdi alınmaz denmiş gülsemmi ağlasammı bilemedim. Babamın arkadaşının oğlu inşaat mühendisliğinden mezun ama büfede çalışıyor, varımızla yoğumuzla imam yetiştirmeye çalışıyoruz insanlar doktor mühendis olmasın diye ellerinden geleni yapıyorlar bu ülkeye imamda lazım hocada ama bizim bilimde matematikde de gelişmemiz lazım bize sınavlarda sorulan yeni nesil soruları devlet okullarında derslerde gösterilmiyor öğretmenim kendi söyledi bunu ama özel okullarda Full yeni nesil soru parası olanın okuyacağı bir durumdayız ilk önce normal soru koyup sonrasında önümüze koydular yeni nesil soruları sadece alın yapın dendi. Ülkenin hali bu. Ortaokuldayken arkadaşlarım eğlenip gezip tozarken ben okuyamazsam ne yapacağım diye düşünüyordum hangi işte çalışıp hangi maaşı alacağımı bu maaşla ihtiyaçlarımı karşılayıp karşılayamayacağımı düşünüyordum helal olsun Türkiye böyle devam.

Geri
Yukarı