Ne sattığını bilmeyen satıcı

Technomancer18

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistemime HDD yükseltmesi yapmak istiyordum ve Sahibinden'de gezinirken böyle komik bir ilana rastladım. Adamı ikna etmemle birlikte ürün 800'den anca 550'ye indi :D
Sattığı ürünün değerini bilmeyenler de var.
1TB HDD'ler 300'e satılırken arkadaş 750GB'lık HDD'yi 800'e satıyor.

1677944359364.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Milleti kandırmaya çalışan çok kişi var böyle. Sıfır fiyatından pahalı ikinci el satanlar bile var. Bazen mesaj atıp bir şeyler söylemek istiyorum ama neyse...

Milleti kandırmaya çalışan çok kişi var böyle. Sıfır fiyatından pahalı ikinci el satanlar bile var. Bazen mesaj atıp bir şeyler söylemek istiyorum ama neyse...

Ben bu tarz uçuk ilanları gördüğümdü önce uyarma amaçlı yazıyorum bazıları da oluyor ki kendince milleti kazıklayacak onları direk şikayet edip engelliyorum. Aynı şeye Letgo'da da rastladım adam telefon satıyor ikinci el olarak teelfonun ikinci eli 0 ından pahalı. Uyardığındada dalga geçer şekilde isteyen alır istemeyen almaz diyor.

Bu da bir şey mi? Geçen sistem bakarken adamın birisi Pentium 2 çekirdekli sisteme 4500₺ fiyat çekmiş. Bende mesaj olarak yazdım "reis keşke on bin lira fiyat koysaydın" diye. Sonra fiyatı 3700 olarak değiştirmiş.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-03-04-18-45-43-131_com.abtnprojects.ambatana.jpg
    Screenshot_2023-03-04-18-45-43-131_com.abtnprojects.ambatana.jpg
    31,1 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_2023-03-04-18-45-30-908_com.abtnprojects.ambatana.jpg
    Screenshot_2023-03-04-18-45-30-908_com.abtnprojects.ambatana.jpg
    46,9 KB · Görüntüleme: 44
Böyle bilgisiz arkadaşlar var ama her ilana da gidip sıfırı zaten bundan 500 lira daha pahalı giderim sıfır alırım diyen tiplere de ayar oluyorum açıkçası.

Üründen ürüne değişir. Yüksek-Orta fiyatlı bir ürünse gayet normal.
Düşük fiyatlıysa da okey diye düşünüyorum bir arkadaş daha yazmış serbest piyasa sonuçta. O malı kimse o fiyata almazsa kimseye satamamış olur. Bir şey alacak insan da gidip araştırsın bir zahmet.

@RobloxOyuncusu haklı. Serbest piyasa sonuçta, kimin işine ne geliyorsa onu alır. İstersem 0'ı 1000 lira olan şeyi 10 bine satabilirim. Kimseye zorla aldırmıyoruz.

İsteyen istediği fiyata satabilir doğru ama bu fiyata koyupta satılmasını bekleyenlerde var piyasayı bilmeyen veya araştırmayan birisi için kazıklanma durumu olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı