Ne zaman Knight Online tarzı bir oyun buluruz ey 90lılar?

GiveMeFive

Kilopat
Daha fazla  
Her sene sorup soruştururum yok mu ya şöyle güzel MMORPG diye. İnsan, zamanı olmamasına rağmen yine de geçmişe duyduğu özlemden midir nedir vazgeçemiyor arayışından. Belki de bulamayacak olması tadını arttırıyor damaktaki. Hiçbir PvP tat vermedi usko kadar. Neyse bu kadar ağlayış yeter, Throne and Liberty oyunu geliyormuş nasıldır acep? Var mı başka MMORPG oynayan buralarda?

Bu tür uzun süre kasmalı oyunlar hayatta kalma, souls ve souls'un alt başlığı olan türler dışında çıkmaz. O tür oyunların devri biteli çok oldu.

Riot MMORPG çıkarana kadar en iyisi BDO Online galiba şu an. Ücretli olarak ise Warcraft var galiba ama Türkiye'de fazla meşhur değil. Demem o ki 5-10 sene kadar bu alanda fazla bir beklentim yok benim.

Aero tales var Türk yapımı MMORPG. Fakat iyi midir orasını bilemem. Zaten Knight Online türevi oyunların zamanı geçti.

USKO kore tarzı MMORPG oluyor sanırım. Level sisteminin devri kapandı kabul ediyorum ama. O PVP tarzının devri bitmemeli. @TÜPÇÜ FİKRET WoW PvE amaçlı gibi geliyor. Riot nasıl bir MMORPG yapıyor bilmiyorum ama iyi bir oyun yapacağına inanıyorum.

@GiveMeFive Benim düşünceme göre de ancak riot gibi büyük ve ünlü bir firma bu sektöre girerse küresel çapta bir furya başlatabilir. Yoksa asya pazarında MMO sürüsüne bereket. Eğer güzel bir iş başarırlarsa daha önce hiç oynamamış bir kitleyi bile başlayabilirler. Tek merak ettiğim riot p2w olmayan bir firma. Bu olayı MMO oyununa yansıtabilir mi acaba? Tabi daha konuşmak için çok erken çünkü ortada hiçbir şey yok.

Geri
Yukarı