Neden 1050 Ti tercih ediliyor?

Çogu arkadaşın paranın değerinden veya kazanmanın zorluğundan haberdar olduğunu düşünmüyorum. Bu kadar çöp bir karta para verirken kaçırdıgım noktanın ne olduğunu merak ettim. Oldu mu?

Az önce beni ilgilendirmez diyordun kendinle çok çelişiyorsun.

Çogu arkadaşın paranın değerinden veya kazanmanın zorluğundan haberdar olduğunu düşünmüyorum. Bu kadar çöp bir karta para verirken kaçırdıgım noktanın ne olduğunu merak ettim. Oldu mu?

O değil de mesaj da bana ne diyorsunuz hem piyasa durumu ve ekonomiden anlıyorsanız anlarsınız zor değil.

5/6 aydır belki de bekliyorum her geçen gün fiyat artıyor bugün sabah Teknobiyotik'ten RX560 ekran kartlı sistem satın aldım çünkü her geçen gün fiyatlar artıyor...

Bu bütçede RX560 veya 1050 Ti dışında şansımız yok

Bana ne zaten, isteyen parasını çöpe atsın. Ben bu devirde paranın kolay kazanılmadıgını böylesine çöp kartlara verilecek 100 liranın bile yazık oldugunu düşünüp kendi fikirlerimi belirtiyorum. Kimseye çemkirdigim yok.
1050 Ti kartına çöp diyorsun şu ayarlarda RDR 2'de 45 FPS alıyorum :)

Dosya Ekleri

• 1174180_screenshots_20210521203150_1.jpg
    1174180_screenshots_20210521203150_1.jpg
    175,6 KB · Görüntüleme: 38
Kimse parasını çöpe atmak istemez fakat insanların da elinin altında iyisiyle/kötüsüyle bir ekran kartının bulunması gerekiyor. Herkes de aylarca altı boş bir şekilde oturup stokların gelmesi ve fiyatların düşmesi için medet umamaz. Nitekim giderek daha kötü evrelere dayandığına, acı da olsa herkes şahit oldu.

İnsanların gözünde düşük model olarak görülen (Ventus mesela) RTX 2060'a "4000 TL çok, stok bekleyelim" denilen zamanlar da oldu. Şimdiyse nerelere dayandığına hepimiz aşinayızdır diye umuyorum. Bazı insanların bekleyecek vakti yok maalesef zira yıl 2021 ve bu devirde, aşağı yukarı her iş bilgisayar üzerinden görülüyor.

1050 Ti'ın tercih edilmesi evet, bana göre de fazlasıyla saçma. Stok kıtlığı olsa dahi ülkemizde 1050 Ti'a karşı duyulan garip bir sempati, aynı fiyat bandına çok daha performanslı kartlar tercih edilebilecekken fazlasıyla var. O ayrı bir konu tabii.

İnsanların zaten büyük bir bölümü gidip de giriş segmentindeki kartlara 2000/3000 TL'leri bayılmayı, gönülden isteyerek tercih etmiyor zira yakın geçmişte bu fiyatlara rahatlıkla 2060/2060S gibi kartlar bulunabiliyordu; biraz da empati kurabilmek lazım.

Son düzenleme:
Hatırlatayım ikinci elde RX570-80 kartları alınmaz. Hepsi taksi gibi mining çıkması. Alan, aldığı gibi geri oturur. Bu yüzden 950-960-970-1050-1050Ti-1060 3GB gibi kartlar satılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı