Neden 24 ınch, 144 Hz, 2K, IPS monitör yok?

Cpt Price

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B450M S2H MB
AMD Ryzen 5 5500 4.2 Ghz CPU
Sapphire Nitro RX 6700 10 GB GPU
XPG Gammix D30 2x8 GB RAM
Apacer AS2280P4 512GB SSD
Arkadaşlar merhaba, 1080P'den 2K çözünürlüğe geçmek istiyorum. Aynı zamanda da 24 inc bir monitör tercih ediyorum, 27 inc çok büyük geliyor. Araştırmalarım sonucunda AOC Q24G2A/BK model monitör hariç istediğim özellikte bir monitör bulamadım. Bunun sebebi nedir sizce? Çok merak ediyorum.

Arkadaşlar merhaba, 1080P'den 2K çözünürlüğe geçmek istiyorum. Aynı zamanda da 24 inc bir monitör tercih ediyorum, 27 inc çok büyük geliyor. Araştırmalarım sonucunda AOC Q24G2A/BK model monitör hariç istediğim özellikte bir monitör bulamadım. Bunun sebebi nedir sizce? Çok merak ediyorum.

Gelip bitiyor. Burada rastlamamış olabilirsin.

@fiu gülmenizin nedeni nedir? Bir zamanlar bende kovalıyordum 2K 144 Hz fakat 23.8/24 inch alıcısı fazla herhalde stokta adamakıllı göremiyordum. Gördüğümde zaten birkaç saat içerisinde bitiyordu.

Son düzenleme:
Gelip bitiyor. Burada rastlamamış olabilirsin.

@fiu gülmenizin nedeni nedir? Bir zamanlar bende kovalıyordum 2K 144 Hz fakat 23.8/24 inch alıcısı fazla herhalde stokta adamakıllı göremiyordum. Gördüğümde zaten birkaç saat içerisinde bitiyordu.

Gelip bitiyor ne? Bende doğru düzgün görmedim. Markaların web sayfalarından at bize bahsedilen tarz 3 tane ürün görelim. 🤔

Gelip bitiyor ne? Bende doğru düzgün görmedim. Markaların web sayfalarından at bize bahsedilen tarz 3 tane ürün görelim. 🤔

Gelip bitiyor çünkü 27 inçe göre daha az üretiliyor ve tercih ediliyor.

AOC Q24G2 ve Dell'in S2417dg modelinede bakabilirisin.

Yurt dışında daha bulunabilir olabilir belki. Bulunması zorlar zaten. Stokta bulmak daha zor.

Aslinda bu bence de garip. Zira bu mantikla 4K icin 28" veya 27" de kucuk gibi dusunulmeli ama bol bol var. Bence arz talep meselesinin etkisi var. Belki insanlarin buyuk algisi icin psikolojik sinir 27" oldugu icindir. 24" 1080p cozunurluguymus gibi geliyor, 32" ise asiri buyuk geliyor, 27" tam kararinda.

Piksel yoğunluğundan dolayı diye biliyorum. Piksel yoğunluğu nedeniyle 1440p 24" üretmek 1440p 27" üretmekten çok daha pahalıya patlıyor. Bu nedenle 27 inçten daha pahalı olan bir 24 inç satmak çok zor olacaktır. Ayrıca metinleri/detayları okumak zor olabilir.

Piksel yoğunluğundan dolayı diye biliyorum. Piksel yoğunluğu nedeniyle 1440p 24" üretmek 1440p 27" üretmekten çok daha pahalıya patlıyor.
Hayir. Kaldi ki boyle bir cimriligi dusunselerdi 2K 24"i birak 4K 27" uretmezlerdi, bu mantikla dusunursek 2K 24" bir monitorun PPI degeri 122 iken 4K 27" monitorun PPI degeri 163. Yani bu tez curuyor.
Ayrıca metinleri/detayları okumak zor olabilir.
Daha yuksek piksel yogunlugu daha iyi bir "Text Clarity" demektir, bu da metinleri ve detaylari daha rahat okumak ve daha keskin bir goruntu elde etmek demektir. Kisacasi bu yazdiginiz ise mantik disi. Mesafeyi kastediyorsan bunun "Text Clarity" ile alakasi yok.

Geri
Yukarı