Abur cubur bağımlılığı nasıl bırakılır?

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
Selamlar arkadaşlar, sürekli kola, cips, çikolata, dondurma yiyorum, eskiden yemezdim son 2 aydır bağımlısı oldum. Çok zararlı ama bırakamıyorum tamamen. Sizce nasıl bırakabilirim?

Tamamen psikolojik bende yaşadım aynısını ben biraz da can sıkıntısından yiyordum kendime uğraşacak bir şeyler buldum aklıma abur cubur geldiğinde olabildiğince öteledim.

Zayıfsan ye gitsin ne olacak. Çikolata mutlu ediyor. Patates besin maddesi. Kola aşırı gereksiz. Meyveli Smoothie falan yap. Çilekli yoğurt, kefir dene. Tatlı tuzlu yemekleri karıştır. Tatlı biber kızartması gibi. Maraş dondurması al. Şekerden korkma. Ekmek yemekten iyidir.

Zayıfsan ye gitsin ne olacak. Çikolata mutlu ediyor. Patates besin maddesi. Kola aşırı gereksiz. Meyveli smoothie falan yap. Çilekli yoğurt, kefir dene. Tatlı tuzlu yemekleri karıştır. Tatlı biber kızartması gibi. Maraş dondurması al. Şekerden korkma. Ekmek yemekten iyidir.

Zayıf olabilirim ama kilo almak istemiyorum🙃

Selamlar arkadaşlar, sürekli kola, cips, çikolata, dondurma yiyorum, eskiden yemezdim son 2 aydır bağımlısı oldum. Çok zararlı ama bırakamıyorum tamamen. Sizce nasıl bırakabilirim?

Benim kendiliğinden gitti ailemin yemek için verdiği parayla bile alıyordum zamanla midem bulanmaya başladı artık.

Abur cubura doyunca bırakırsın. Belli bir yaştan sonra marketlerin ortasında yer alan abur cubur dolu reyonlara tiksintiyle bakacaksın ama şu an bir şey yapamazsın üzgünüm.

Şu da var eğer özsaygın yüksekse, şeker ve hazır gıdaların sağlıksızlığıyla alakalı makaleler okuyup belgesel vs izleyip bırakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı