Neden Android uzun süre kullanılmaz deniyor?

Bir android telefona hiç güncelleme almadan 3-4 sene boyunca güncel uygulamalar yüklenebiliyor ancak güncelleme alması daha iyi çünkü daha uzun süre güncel uygulamaları kullanabilirsin. Uygulama geliştirenler eski android sürümlerine güncelleme vermiyorlar, play storedan eski androidle birşey indirmeye çalışınca eski sürümü veriyor aynısı iosta da geçerli.

iPhone 7 Plus'in ederi fiyata Android kullansaydınız bunu yazmazdınız. Almış olduğunuz cihaz orta sınıf bir cihaz iken 7 Plus amiral gemisidir.

Staj 2019 yaptım günlük 500 TL çalışıyordum ne alabilirdim o zaman iPhone mu? 2800 almıştım bu telefonu Android'lerin hepsi çöptür Huawei Mate 30 da kullandım 40 da kullandım hepsi tamamen kopya sadece dışı değişiyor iPhone kadar kaliteli olamayacak bir telefon iPhone telefon çıkarırken adamakıllı çıkarıyor Samsung ise a b C D e F g ı i serisi binbir çeşit yok Samsung A42 yok a 31 ne boş iPhone sadece ismi için bile alırım kardeşim.

Staj 2019 yaptım günlük 500 TL çalışıyordum ne alabilirdim o zaman iPhone mu? 2800 almıştım bu telefonu Android'lerin hepsi çöptür Huawei Mate 30 da kullandım 40 da kullandım hepsi tamamen kopya sadece dışı değişiyor iPhone kadar kaliteli olamayacak bir telefon iPhone telefon çıkarırken adamakıllı çıkarıyor Samsung ise a b C D e F g ı i serisi binbir çeşit yok Samsung A42 yok a 31 ne boş iPhone sadece ismi için bile alırım kardeşim.
Bu fanboyluk değil de nedir? Ben objektif insanlar arıyordum.

Telefondan telefona değişir bu durum, Samsung gibi markalar 2-3 sistem güncellemesi ve birkaç güvenlik güncellemesi sonra güncellemeyi bırakıyorlar, Apple tarafında işler öyle yürümüyor.
Ama markasından markasına değişir bu durum.
"S3 Mini'den iPhone 13 Pro Max'e geçtim farkı gördüm Android çöp" gibi bir yorum vardı, sizin yorumunuzla pek de farklı değil.

Mate serisi kullanıp da Android'e sallamak mı? Kusura bakmayın da fazla cahilsiniz. Dediklerimden de bu yazıyı çıkartıyorsanız beni bir daha rahatsız etmeyin lütfen.

Tutup 200$ dolarlık Android cihaz kullanırsanız 5 yılı geçin 2 yıl dayanmaz.

Android uzun süre kullanilmaz diyenler mesela Redmi, POCO cihaz alıp uzun süre stabilite bekleyenlerdir. iPhone fiyatlarıyla aynı olan S21, Google pixel 6 alırsanız uzun ömürlü olur. Yine de ben IOS'u daha çok seviyorum. (pixel 6 efsane bir cihaz bu arada.)

Ama Android cihazlar en fazla 4 yıl Update alıyor. (bence az değil, iOS ile arada 1 yıl falan var güncelleme suresi olarak.)

POCO'nun modelleri güzel bu arada.

Bence eskidendi bu laflar. Samsung Galaxy S10 plus cihazım 128gb %98 dolu, gayet hızlı şekilde çalışıyor. Benim eskiden kullandığım 10 yıllık Samsung telefonumu şimdi babam kullanıyor. Özelliklerine göre gayet verimli kullanılabiliyor. Android özgürlüktür.

Yeni konular

Geri
Yukarı