Neden APU tercih etmeliyiz?

APU sistem alınca 1920 1080 ekran yapılmıyor diye biliyorum, o yüzden değmez.
Hayır hocam ben 3400G kullanıyorum 1920x1080 de monitörüm
Ben kendi deneyimlerimden bahsedeyim.
Bende 3400G var ve neredeyse 6 aydır kullanıyorum. 2 tane 8 GB Dual Channel RAM ile kullandım. Ve valorand de en yüksek gördüğüm FPS 460 oyun 1080 Low da iken normal maç esnasında 150-200 arası bence bütçe kısıtlı ise APU almak gayet mantıklı ETS 2 orta ayarlarda 100 FPS'in altını görmedim. Ve ayrıca radenon software oyun ayarlarını yaptığımızda çok iyi oluyor.

Hayır hocam ben 3400G kullanıyorum 1920x1080 de monitörüm
Ben kendi deneyimlerimden bahsedeyim.
Bende 3400G var ve neredeyse 6 aydır kullanıyorum. 2 tane 8 GB Dual Channel RAM ile kullandım. Ve valorand de en yüksek gördüğüm FPS 460 oyun 1080 Low da iken normal maç esnasında 150-200 arası bence bütçe kısıtlı ise APU almak gayet mantıklı ETS 2 orta ayarlarda 100 FPS'in altını görmedim. Ve ayrıca radenon software oyun ayarlarını yaptığımızda çok iyi oluyor.
Aga bende Ryzen 5 4650g var. Düşükte o kadar alamıyorum. Nasıl alıyorsun o kadar?

Aga bende Ryzen 5 4650G var. Düşükte o kadar alamıyorum. Nasıl alıyorsun o kadar?

Şöyle ki radenon içinden oyunun ayarlarını yapıyorsun sonra zaten kendi kendine FPS artıyor bende Dual Channel RAM var 3000MHz onunda katkısı olabilir. Ama hiç valorand de 100'ün aşağısını görmedim. Nadiren 90'a düştüğü olmuştur illaki. RAM çok önemli.
Dual Channel yoksa tabii o kadar FPS'i alamazsın. Ekran kartının icindeki gücü %50'sini bile alamazsın Dual Channel cok önemli.
Dual Channel RAM çok önemli. Neredeyse eskiden tek kanal RAM kullanıyordum gene oyun 1080p Low'da idi ama karakter seçme ekranında en fazla 310'a çıkıyordu normal maç hep 70 90 arasıydı. Dual Channel RAM olmadımı ekran kartının gücünün %50'sini bile alamazsın. Radenon ayarlarını e-spor da ve perfornmansa odaklı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı