Neden bilgisayarlarda her oyunu oynayamıyoruz?

İşletim sistemi
Windows 11
Bir oyunun, programın ya da her ne ise güncellenmesi grafiklerinin, performansının vs. iyi hale gelmesi sizce sizin yeni bir bilgisayar almanız için dayatma olabilir mi? :)

Maalesef bu tarz söylemler bizim ülkemizde geçerli. Normalde 1.000-2.000 birime ulaşılabilmesi gereken bir bilgisayara bizim ülkemizde minimum 15.000 birimi gözden çıkartmak gerekiyor...
Kaliteli ve güncel ürüne birçok kişi ulaşmakta zorluk çektiği için bu tarz serzenişler olabiliyor.

Fakat yakınmanız gereken nokta bu değil. Mesela "Neden yeni bir bilgisayar bu kadar pahalı?" ya da "Neden yeni bir bilgisayar alamıyorum?" sorularından birini kendinize sorup, düşünmeye başlayabilirsiniz.

Onlarda 1000-2000 birim olan bilgisayar burada 40.000 birim hocam.

Firmalar ne yapsın fakirler takip edemiyor diye dokunmasınlar mı? Güncelleme yayınlıyor, stabilize ediliyor hepsi "ortalama" bir kullanıcısının yararına işler. Bugün eski bir oyununun yeni sistemde berbat şekilde oynuyorsan (mod vb. hariç) hiç dokunulmadığı içindir (örn: GTA IV).

Kimse sizi ultra 60 FPS veya RT açın diye zorlamıyor. Günümüzdeki oyunları yalnızca açacak ve makul bir FPS'de (en düşük ayar bile olur) bir sistem toplamak tahmin ettiğinizden daha ucuz.

- Hayat zenginlere güzel, fakirim lanet olsun.
- Peki sen bu durum karşısında ne yapıyorsun?
-Evde sabah akşam oyun oynuyor ve yayın izliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı