Neden birçok din var?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

282742

Hectopat
Makaleler
2
Bu konudaki amacım kimseyi birbirine düşürmek değil. Soruma başlıyorum. Neden bir çok din var, neden bir tane değil? Herkes (ateist olmayanlar) Allah'a, yani Tanrı'ya dolaylı yoldan tapıyor. Ama neden kendi aralarında ayrılıyorlar? Bir de bizim iyiliğimiz için İslam dini oluşturuldu ve o dinin Peygamberi olması için Hz.Muhammed'i gönderdi. Ama bir çok din var (budizm gibi şeyler sayılmıyor) ve bunlarada bir Peygamber gönderildi. Ama Allah bizi İslam dinine yönelmemiz için yarattı ama neden bir kaç tane daha din oluşturdu ve diğer dinlere gönderilen Peygamberler "Cennet"e mi gidecekler yoksa "Cehennem"e mi (töbe haşa).

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konudaki amacım kimseyi birbirine düşürmek değil.
Herkes birbirine düşecek.

Diğer din diye bir şey zaten yok. Hepsi İslamiyet olarak geçiyor. Hristiyanlık, musevilik, yahudilik diye dinler normalde yok. İnanışa göre hepsi zaten tek olan Allah'ın kutsal dini. Yani bildiğiniz şey zaten yanlış ve eksik.

Yazdıklarım inananlar içindir. İnanmayanlara saygım sonsuzdur.

Allah 1 din oluşturdu, insanlar işine geldiği gibi düzenledi. Tekrar aynısını yolladı, tekrar bozdular. Hak din dışında hiçbir dine peygamber gönderilmedi. Ateistler de doğa ana adıyla bir tanrıya tapıyorlar.

Su anda ben bile din olusturabilirim. Eger gercek goruslerimi burda belirtirsem hem ban, hem de davalik olurum. Bir cok din var cunku herkesin gorusu farklidir. Tanri insanla asla iletisime gecmedi ve gecmeyecek. Kendi gorusume gore hicbir din dogru din degildir cunku dinler insanlar tarafindan bize tanitildi.

Zamanında insanların dine bağlığı ve birbirini etkilemesi nedeniyle olabilir.

İnsanların hayati yaşama amacı dışında bir nedenle bu gruplaşma ve bir araya getirme konusunda din öne çıkıyor.

Şu an siz bile etnik bir grup oluşturabilirsiniz, size ve sizin inandığınız şeylere inanmaları yeterli gelir diye düşünüyorum.
Başkalarını yönetmeyi düşünen bir çok kişi birçok din ortaya atmış olabilir ki benim düşüncem o yönde.

Neyse uzun uzun yazardım da sonra yine gereksiz mesaj diye silip ceza verirler uğraştığıma değmez. Siz tartışın bir sonuca varırsınız :D Kolay gelsin. Güle güle.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı