Neden birçok kişi Windows'tan nefret ediyor?

Windows'tan nefret ediyor musunuz?

• Evet

• Hayır

• İkisinin de ortası

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bazen günlerce bilgisayarı açık bırakıyorum, iş için lazım oluyor. Windows'ta birkaç saatte bir yeniden başlatmazsam kafayı yiyor, şişiyor. Linux'ta senelerce teklemeden çalışan sunucuları görüyorsunuz, açıklamaya gerek yok.

Örnek olarak bilgisayarım 17 gündür aralıksız çalışıyor.
1626936085753.png

Manasız bir cevap olmuş. Ben mesajımda "tek sebebi budur" dememişim, ama siz sanki ben "tek sebebi bu" demişim gibi çarpıtarak cevap vermişsiniz.
Biraz acelem olduğu için hızlıca yazıyordum, o kısım biraz yanlış olmuş. Özür dilerim.
Photoshop varken neden alternatif program kullanayım? Normal programları açan Windows varken Wine denen şeyi kullanayım? Sırf veri toplamiyor deyip çoğu şeyi kullanamaz hale geleyim?
1-Elbette 10 yıldır Photoshop kullanan adama gel GIMP kullan demen saçma olacaktır, çünkü o programı öğrenmiş, ustalaşmış. Ancak ben Photoshop yerine GIMP'i öğrendim. GIMP'in de arayüzünü Photoshop'a benzer bir arayüze çevirecek eklenti var. Ve ayrıca öğrenmesi zor bir şey de değil. Tüm fotoğraf düzenleyicileri kolayca öğrenilebilen programlar.

2- Neden her işimi halledebildiğim programlar varken Wine kullanayım ki? Ben Linux üzerinde Wine'ı sadece oyun oynarken kullanıyorum. Neden özgür bir işletim sistemi varken mülk edinilmiş bir işletim sistemini kullanayım? Neden ben en basit bir şeyi, insandan insana iletişim kurmayı bile monetize eden ürünleri kullanayım? Neden reklam yapay zekalarının iyileştirilmesinde bedava çalışayım? Ben senin Windows dışındaki işletim sistemlerinde hiçbir şeyi çalıştırılamadığını sandığını düşünüyorum. Hayır, ben *BSD'lerde bile her işimi rahatlıkla halledebiliyorum. Herkes de *BSD'de olmasa bile GNU/Linux üzerinde halledebilir. Ayrıca buradaki işten kastım gerekli şeylerdir. 12 saat VALORANT oynamak bir iş sayılmaz.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı