Neden bize hiçbir yararı olmayan Suriyelilere bakıyoruz?

• Konuyu başlatan 377619
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 278
  • Görüntüleme 12B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet hala cevap alamadım biz neden boşa yatırım yapıyoruz?
Bu arada bunun ırkçılık olduğunu düşünen varsa değil.

Ben biraz çıkar anlamında baktığım için öyle yorumlar yaptım.
Anlıyorum baktığın açıyı ama "halk" olarak bu işin bize hiçbir çıkarı yok. Ne yazık ki "aynı gemide" halk olarak bunun sonuçlarını yaşayacağız ve göreceğiz. Demografik yapının değişmesindeki zararları tarihsel olarak bilen, okuyan ve araştıran insanlar o yakın geleceği hiç de hevesle beklemiyorlar maalesef.

Dediğim gibi insaniyet, yardımseverlik gibi şeyler görünüşte iyi erdemlerdir ama çoğu zaman bunu yapanlar için büyük külfetleri de beraberinde getirir. Konu ulusal bir durumsa erdemlere göre değil, yerleşik halkın çıkarlarına göre hareket etmek gerekir. Bunu yapan ülkeler şu anda herkesin gıpta ederek bakıp gitmeye çalıştığı ülkeler, yapmayanların ise durumu iyi değil.

Şahsen o kadın ve çocukların savaş alanında durmaması gerektiğini düşünüyorum ancak Türkiye içinde de durmamalılar. Sokağa çıktığımızda laf atanlar, sosyal medyada takılanlar, nargile kafeden çıkmayanlar... Bunun hakkında çözüm bence ülke içine alınmaları değil, Suriye ile Türkiye arasında bir tampon bölgede yerleştirilmeleri. Şahsen böyle düşünüyorum, karşı çıkacak var çıksın lütfen, yanlış bir düşüncem varsa hem düzeltmiş olur hem de öğrenmiş olurum.

Evet hala cevap alamadım biz neden boşa yatırım yapıyoruz?
Bu arada bunun ırkçılık olduğunu düşünen varsa değil.
İsterse ırkçılık olsun. Bu yoruma nasıl cevap verecekler çok merak ediyorum. Suriyeliler ekmek elden, su gölden hayatını yaşıyor.

Suriye ile Türkiye arasında bir tampon bölgede yerleştirilmeleri. Şahsen böyle düşünüyorum, karşı çıkacak var çıksın lütfen, yanlış bir düşüncem varsa hem düzeltmiş olur hem de öğrenmiş olurum.
İlk başta bu yapılmaya çalışıldı, yemek beğenmediği zaman kazan deviren ve bayrak yakan topluluğun sayıları zamanla o kadar artıp başa çıkılamadı ki toplumun içine salalım (!) dediler. Şaka değil bu arada, gerçekten olaylar böyle gelişti yıllar önce. Bir bölgede askerlerle bile kamplarda dizginleyemedikleri yüz binlerce insanı bir süre sonra ülke içine saldılar. Kısa sürede de sayıları milyonlar oldu.

İlk başta bu yapılmaya çalışıldı, yemek beğenmediği zaman kazan deviren ve bayrak yakan topluluğun sayıları zamanla o kadar artıp başa çıkılamadı ki toplumun içine salalım (!) dediler. Şaka değil bu arada, gerçekten olaylar böyle gelişti yıllar önce. Bir bölgede askerlerle bile kamplarda dizginleyemedikleri yüz binlerce insanı bir süre sonra ülke içine saldılar. Kısa sürede de sayıları milyonlar oldu.
Bize karşı çıkanları vurmuyorsak daha çok işimiz var, neden darbe girişimi olduğu anlaşıldı.

Evet bunlar konusunda bilgim var, yanlış olduğunu bende söylüyorum. Gerekirse hepsi tek tek toplanmalı ve bir tampon bölgede buluşturulmaları gerek. Çok şımardılar maalesef.
İsterse ırkçılık olsun. Bu yoruma nasıl cevap verecekler çok merak ediyorum. Suriyeliler ekmek elden, su gölden hayatını yaşıyor.
Öyle yaşamıyorlar, tandığım bir kaç kişi var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı