Neden bize hiçbir yararı olmayan Suriyelilere bakıyoruz?

• Konuyu başlatan 377619
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 278
  • Görüntüleme 12B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Darbe girişimi konusu çok ayrı, ailesinin yarısı asker olan biri olarak yakın çevremden 2005-2006 yılından itibaren başlayarak malum cemaat ile boyun eğmeyen askerler arasında neler yaşandığına yakından şahit oldum. O konuya hiç girmeyelim.
Hocam madem bana hazırsınız, o zaman büyük bir miktar Suriyelinin 2023'te oy kullanacak olması hakkında ne düşünüyorsunuz?😀

Bana göre bu sayı çok az 2040'ta her 13 kişiden maalesef 8'i Türk olacak gibi duruyor.

Bildiğim kadarıyla her Suriyeli oy kullanamıyor, belirli bir kesim kullanabiliyor sadece. Birisi kesin bir şey söylerse memnun olurum.

Musul ve Kerkük'te var.
Musul ve Kerkük Irak'ta

O zaman büyük bir miktar Suriyelinin 2023'te oy kullanacak olması hakkında ne düşünüyorsunuz? 😀
Kullansalar ne fark edecek, kullanmasalar ne fark edecek? Ülke rejimi zaten artık değişmiş durumda, bütün kararların tek bir elden verildiği bir ülkede çoğulcu demokrasi saçmalığının (bence) bir şeyleri değiştireceğine inanmıyorum. Hele hele Türkiye gibi her konuda ayrışmış halka sahip, aynı görüşte olduğu halde bile birlik olamayan toplumun olduğu ülkede hiçbir şeyi değiştirmez. Bundan sonra her şeyin nasıl gideceğinin 2 senaryosu var, ikisi de daha şimdiden öngörülebilir durumda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı