Neden Çoğu Kişi Intel Fanı?

Pazarlama ve reklam. Öte yandan yaşı yirminin üzerinde olan çoğu kişi eminim işlemci kavramını küçükken Intel ile bağdaştırarak bu zamana kadar gelmiştir. Olayın biraz daha içerisinden elde ettiği tecrübeye dayalı nedenlerin başında ise Bulldozer mimarisinin bıraktığı izlerden söz edilebilir.

Arkadaşlar sizce bunun sebebi ne? Başka forumlarda görüyorum arkadaşlarım falan konuşuyor diyorlar bir sistem dizeceğim içine i7 8700K, RTX 2080 2K'da ohh 200 FPS falan tabii ki çoğu bilgisiz. Sizce bunun sebebi AMD'nin FX serisini çıkarması mıydı? Sosyalde de görüyoruz bunları. Örneğin konu açıyor i7 8086K'lı sistem ve 2K'da kullanacağını belirtiyor. Bu Intel fanboyluluğunu kırmak için AMD zaten Ryzen gibi kaliteli bir seri yaptı ama hala var. Diğer ülkelerde ne kadar var bilmiyorum. Sizce sosyalde veya diğer yerlerde bu İntel fanboyluğunu kırmak için ne yapılmalı? Sınıftakilere Ryzen 7 2700X veiİ7 8086K'nın 4K performansını gösteriyorum ama yine de vazgeçmiyorlar :D
Bence bu derece kafaya takılacak, sorgulanacak bir şey değil. İsteyen istediğini kullansın, konuşsun. Boşver, salla gitsin.

Bende işlemcilerdeki stock fan muhabbeti sandım başlığı görünce. :)
Ve bence bu senin yaptığın fanboyluğa giriyor. Yukarıda yazmışlar zaten isteyen istediğini kullanır.

O RAM olayı doğru. RAM’leri XMP ile 3000MHz’e almıştım ve 10 gün kafayı sıyırttı bana. İade eşiğine geldim. Sonra manuel olarak 2933MHz’e çekince hiç bir sıkıntı kalmadı. Anlamadım gitti :)
Sanırım Ryzen serisi MHz olarak yetişemiyordu RAM'lere.
Bende işlemcilerdeki stock fan muhabbeti sandım başlığı görünce. :)
Ve bence bu senin yaptığın fanboyluğa giriyor. Yukarıda yazmışlar zaten isteyen istediğini kullanır.
Fanboyluk yapsaydım 1080P'de İntel'i savunmazdım. Yine Ryzen alın derdim. Zaten forumda tanıyan tanır beni. Bende demedim zorla Ryzen kullansınlar sadece avantajlarından bahsettim yazıda.

Fanboyluk yapsaydım 1080P'de İntel'i savunmazdım. Yine Ryzen alın derdim. Zaten forumda tanıyan tanır beni. Bende demedim zorla Ryzen kullansınlar sadece avantajlarından bahsettim yazıda.
Ryzenlerde hatta threadripperlarda bile 3200'e alınmıyor. 2933 veya 3000 olacak. Onun üzeri olmuyor. AMD'ler sınırlandırma getirmiş. Sanırsam Zen3 mimarisinde onu kaldırıcaklar sanırsam

Yetişememe değil de bellek veri yolu hızını arttırmak OC gerekiyordu sanırım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı