Neden Forumda Çoğu Kişi Opera veya Chrome kullanıyor?

Ben Firefox kullanıyorum, çünkü Google'a bağlı değil (Chromium tabanlı değil), açık kaynak kodlu ve dışarıya veri göndermiyor. (Benim Lİnux kullanma sebeplerim de bunlar, belki sadece biraz fazla takıntılıyımdır)
Gönderiyor hocam, ayarlarda bile seçenekleri var. Chrome'dan temizdir ama ondan eminim.

Ben Firefox kullanıyorum, çünkü Google'a bağlı değil (Chromium tabanlı değil), açık kaynak kodlu ve dışarıya veri göndermiyor. (Benim Lİnux kullanma sebeplerim de bunlar, belki sadece biraz fazla takıntılıyımdır)
Yani Amerikanın benim ne yaptığımdan haberi yok diyorsunuz.

Aslında, Firefox da Chrome gibi olmasa da pek temiz sayılmaz. Arkenfox gibi bir config kullanılırsa daha iyi olur. Veyahut direk Librewolf kullanın.
Zaten düz Firefox kullanmıyorum, Lİbrewolf kullanıyorum ve mahremiyete önem (veyahutta arttıran) veren uBlock gibi eklentiler kullanıyorum.

Çünkü çoğu kişi, kaynak kullanımı, gizlilik gibi unsurlara önem vermiyor, bu arada da Google verileri hortumluyor.

Üzerine Windows, oyunlar, filmler, programlar ne varsa da korsan kullanıyorum. Atın ölümü arpadan olsun demişler.

Yani fazla takıntılı olmak değilde ilk başta neyi ve kimden saklamak istiyorsunuz onu düşünmelisiniz. Ben gizliliğimi önemsiyorum ve bilgilerimin herkese açık olmaması ve virüslerden korunmam benim için yeterli ve ayrıca Google'un kaç milyar kullanıcısı var sizi takip etmiyor merak etmeyin AI'lar verinizi işliyor ve size kişileştirilmiş hizmet sunarak para kazanıyorlar hepsi bu. Suçlu biri olmadığınız sürece insanlar verilerinizi görmeyecek. AI'ların verinizini işlemesinden memnun değilseniz tabii sizin hakkınız. Tehdit modelinizi belirlemeniz ilk başta daha iyi olacaktır. Threat Modeling - Privacy Guides ve Common Threats - Privacy Guides buna bakabilirsiniz.

Librewolf'un güncelleme ile ilgili sunucusu vs. yok. Elle eklenti falan kuruluyormuş onunla da uğraşılmaz bence.
Bence kurulur. uBlock Origin veyahut türlü eklentiler kullanabilirsiniz. Artı olarak kendi user.js nizi ayarlayıp, veyahut arkenfox gibi hazır bir şeyi kullanın. Eğer, Firefox kullanacaksınız. Librewolf'u saymiyorsunuz.

Üzerine Windows, oyunlar, filmler, programlar ne varsa da korsan kullanıyorum. Atın ölümü arpadan olsun demişler.
Korsan bende de var, her alanda. Tek fark Linux ve Firefox kullanıyorum 😅

Ben eskiden chrome kullanıyordum sonra 4-5 farklı tarayıcı denedim, Brave de karar kıldım ama Şuan tamamen Safari kullanıyorum.

Geri
Yukarı