Neden Forumda Çoğu Kişi Opera veya Chrome kullanıyor?

Hocam Chrome gayet sade ve kullanışlı benim için. Gizlilik falan da hikaye gibi geliyor artık. Günlük kullanımda yormadıkça sorun yok.

Temiz bir Linux + gerçekten güvenli bir tarayıcı ile çok düşük seviyede takip edildiğimden eminim. Zaten sosyal medya olarak da açık kaynaklıları tercih ediyorum.

Hocam sorması ayıp CIA ajanı falan mısınız acaba? Yani takip edilsek ne olur takip edilmesek ne olur? Senin banka hesabını benim banka hesaplarımı görseler ne olur görmeseler ne olur? Şifrelerimiz veya bankamızdaki 3 kuruş paranın peşinde mi acaba adamlar yani :) bir ara bu olaylar WhatsApp'da da çıkmıştı yok neymiş WhatsApp verileri sızdırıyormuş. Yav sızdırsın neolacak abi okusunlar bol bol :D sanarsın çok önemli bireyleriz.

Ungoogled Chromium, Arkenfox ile özelleştirilmiş Firefox'a kıyasen çok daha hızlı ve performanslı.

Gizlilik konusunu; Android - IOS telefonunuz olduğunu, her gün kameraların sizi kaydettiğini, verilerinizin internette olduğunu düşünerek yeniden kafaya takın. Veya benim gibi boş verin.

Hocam sorması ayıp CIA ajanı falan mısınız acaba? Yani takip edilsek ne olur takip edilmesek ne olur? Senin banka hesabını benim banka hesaplarımı görseler ne olur görmeseler ne olur? Şifrelerimiz veya bankamızdaki 3 kuruş paranın peşinde mi acaba adamlar yani :) bir ara bu olaylar WhatsApp'da da çıkmıştı yok neymiş WhatsApp verileri sızdırıyormuş. Yav sızdırsın neolacak abi okusunlar bol bol :D sanarsın çok önemli bireyleriz.
Kişisel olarak, bilgilerinize ve mahremiyetinize önem vermemek size kalmış. Lakin ben mahremiyetime ve kişisel olarak bilgilerime önem veriyorum. Bunun için de CIA ajanı olmama gerek yok sanırım, öyle değil mi?

O sızan verileri bi tane hacker bir yerde paylaştı, insanlarda alıp log dan hesap patlatiyorlar, numaranı kullanıyorlar vs. Vs.

Olabilir yani. Okusunlar bol bol evilol

Mozilla Firefox+DuckDuckGo ikilisini 2012 den beri kullanıyorum. Bide Opera yüklü, arada bir işim düştüğü oluyor.
Duckduckgo'nun modası geçti biraz. En son Rusya savaşında içeriklerin bir kısmına sansür koyduğunda ona olan güvenim söndü. Artık Startpage ve Searx var.

Geri
Yukarı