Neden Genetik Hastalıklar Var?

Site sizin diye istediğinizi söyleyemezsiniz. İnsanlara saygı duymalısınız. Maalesef her şeye laf atmakla bir şey olmuyor. Nasıl size saygı duyulmayınca hoşunuza gitmiyorsa başkasına da öyle davranın.
Müslümanlar istediklerini diyebilir ama müslüman olmayanlar derse 🤬

Cidden inanan birine laf atılmamasına rağmen atılmış gibi oluyor.

Müslümanlar istediklerini diyebilir ama müslüman olmayanlar derse 🤬

Cidden inanan birine laf atılmamasına rağmen atılmış gibi oluyor.
Senin inandığın bir şeye laf atılıyor daha ne olsun. İnanmaya bilirsin ama bu da aklına geleni söyleyebileceğin anlamına gelmez. Sonuçta burası onun benim demem bir şey değiştirmez. Atalarımız ne demiş:Her horoz kendi çöplüğünde ötermiş.

Lütfen saçma yorumlarınızı burada paylaşıp milletin aklına bir tarafınızdan uydurduğunuz şeyleri sokmaya çalışmayın Recep Bey.
Aklına sokmak mı? Ne alakası var? İnsanların kendi fikir ve düşünceleri yok mu da başkalarının yorum ve düşüncelerinden etkilenip aklına sokacak. Ya da inançlı insanların düşüncelerini sarsacak. Çok gereksiz tepki.

O zaman bende soruyorum: Ya Budizm doğruysa, ya Hinduizm doğruysa, ya Hristiyanlık doğruysa, ya Musevilik doğruysa, ya Şintoizm doğruysa, ya Brahmanizm doğruysa vs.

Ölüm sonrasında tongaya düşmemek için bu dinlerin hangisine ve neye göre inanmayı düşünüyorsun? Sonuçta hepsininde doğru olma ihtimali var.

Tanrı'ya biz çıkarlarımız doğrultusunda inanıyorsak eğer Tanrı bunun farkına varmayacak mı? Çıkarları uğruna Tanrı'ya inanan bir insanın, çıkarları uğruna bir amirine yalakalık yapan insanlardan farkı ne?

Bizim kaynağımız kutsal kitaplar başka bir kaynağımız yok. Şahsen bilmediğim bir konu hakkında yorum yapmıyorum.
Eğer bir cümleyle anlamı bozuluyorsa bu kitabın insanın yazdığı kitapdan ne farkı kalıyor merak ediyorum. Sonsuza dek bütün insanlara inmiş bir metnin bağlamı da anlamı da net olmak zorundadır. Her şart ve durumda anlamını korumalıdır.
Bir de şu ayeti bağlamından koparmamak nasıl bir şey çok merak ediyorum. Kopmadığını anlamak için neyi referans alacağız? Referans aldığımız şey zaten bağlamı koparmış olmuyor mu? Kopmadığına kim karar veriyor? Herkese açık bir kaynak değilse o zaman neden herkese inmiş oluyor? Herkese indiyse neden tefsirin tefsiri gibi şeyler var?

Ayetlerin olaylar üzerine inmesi zaten evrensel olması ile çelişiyor. "evrensel" kitap, sadece 610 ve 632 yılları arasında yaşayan insanlara hitap etmiş oluyor bu durumda.
Evrensel ve kalıcı geçerliliği olan bir kitabın son 24 saat içinde ne olduğu ile yakından ilgilenip ona göre inmesi çok enteresan. Uhud savaşındaki bazı kişilerin sarhoş oldukları için şak diye içkinin yasaklanması gibi.
Deneyip göreceğiz ölünce farkına varacağız o zaman görüşmemek üzere. Anlamak istemeyen ve sadece eleştirip yok saymak için açtığınız konunuz da size ve diğerlerine başarılar.
Olasılık oyununa mı çevirdin dini ne yaptın.
Sizin gibi çocuk oyuncağına çevirmekten iyidir.

Sabır gösteren kurtuluşa erer.
Teşekkürler konuyu açan kişi sayende Recep Baltaş’ın müslüman olup olmadığını öğrendim ve değilmiş 🤕😞
Hocam tek yaptığın ayet atıp Allah size hidayet versin demek. Zaten bizim aklımız almadığı için inanmıyoruz siz böyle yaptıkça daha çok uzaklaştırıyorsunuz. Acaba bir gün birisi gelip ayet atmadan beni inandırabilir mi.
Bak dostum eğer evrime inanıyorsan ilaha’da inanmıyorsun demektir eğer ilah yoksa dünyadan def olur gideriz ama varsa ve inanırsak belki cennete gideriz fena mı ha yokmu def olur gideriz üç günlük dünyadan yani bunu bir garanti gibi düşün ben islama inanıyorum diceksin hristiyanlık ve Yahudilik e zaten onlar islamdan önce geldi ama insanlar oynama yaptı Tevratla incille ve yoldan saptı islamda aynı kaynaktan en son olan hani Windows 7 yerine en son olan Windows 10 varya onun gibi.

Son düzenleme:
Allahın varlığını anlamak arkadaşın dediği gibi güneşe bakmadan güneşin orda olduğunu görmek gibidir. İmam gazalinin tefekkürün faziletleri adlı kitabında da veriliyordu bu örnek. İçimizi ısıtır biz gözümüzle bakarsak kör oluruz ama bakmasakta orada olduğunu biliyoruz. Küçük bir örnek mesela. Ya biraz iman meselesi. İnanmakla alakalı bir şey. Bunun gibi bir çok delil var en büyüğü de kuran mucizeleri zaten. Dediğim gibi ne yazarsam yazayım ikna olmayacaksınız. İnşallah önyargınızı kırarsınız. Ha bu arada bir arkadaş vardı afrikada aç bir çocuk olsanız iman edermiydiniz diyen. Ona şu videoyu bırakıyorum buraya:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler konuyu açan kişi sayende Recep Baltaş’ın müslüman olup olmadığını öğrendim ve değilmiş 🤕😞

Bak dostum eğer evrime inanıyorsan ilaha’da inanmıyorsun demektir eğer ilah yoksa dünyadan def olur gideriz ama varsa ve inanırsak belki cennete gideriz fena mı ha yokmu def olur gideriz üç günlük dünyadan yani bunu bir garanti gibi düşün ben islama inanıyorum diceksin hristiyanlık ve Yahudilik e zaten onlar islamdan önce geldi ama insanlar oynama yaptı Tevratla incille ve yoldan saptı islamda aynı kaynaktan en son olan hani Windows 7 yerine en son olan Windows 10 varya onun gibi.
Tevrat ve İncilin bozulduğu sizin iddianız. Bunu Hristiyanlar reddediyor. Mesela Bahri Beytel:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

3609979_o5a8f.jpg

Tanrı bilmiyor mu sizin çıkar için inandığınızı? Hani Tanrı her şeyi bilen görendi? siz onu kandırmaya nasıl cürret ediyorsunuz ki? Tevrat ve incil'de onlara göre bozulmamıştır bu argüman sadece siz müslümanların sunduğu bir argüman kanıtınız var mı bozulduğu değiştirildiği hakkında? Ayrıca hani nerede ilk kuran? Kuran'ın değiştirilmediğini ne biliyorsunuz bir ayetten mi? Komik insanlarsınız.

Allahın varlığını anlamak arkadaşın dediği gibi güneşe bakmadan güneşin orda olduğunu görmek gibidir. İmam gazalinin tefekkürün faziletleri adlı kitabında da veriliyordu bu örnek. İçimizi ısıtır biz gözümüzle bakarsak kör oluruz ama bakmasakta orada olduğunu biliyoruz. Küçük bir örnek mesela. Ya biraz iman meselesi. İnanmakla alakalı bir şey. Bunun gibi bir çok delil var en büyüğü de kuran mucizeleri zaten. Dediğim gibi ne yazarsam yazayım ikna olmayacaksınız. İnşallah önyargınızı kırarsınız. Ha bu arada bir arkadaş vardı afrikada aç bir çocuk olsanız iman edermiydiniz diyen. Ona şu videoyu bırakıyorum buraya:
Afrika kıtasının bir ülkesi Çad. Çoğunluğu müslüman çoğunluğu ise hristiyan. Çocuklar yetimhanede kalmış orada destek gören çocuklar, kim bilir dinden başka bir şey öğretilmiyor? Afrika'da açlıkla ölüm arasında mücadele de kalmış bir ülkeden bahsettim ben. Delillerden bahsedip duruyorsun sadece. Güneşe bakmadan...Falan falan. Delil gösterin kurandan.

Geri
Yukarı