Neden Genetik Hastalıklar Var?

İnsan ne muhteşem bir varlık bağışıklık sistemi gelişiyor ve zamanla o mikropla yaşamayı öğreniyor nesli tükenmiyor dinazor gibi. Üstelik zekide sürekli gelişmeye devam ediyor varsa insandan üstün bir canlı hemen gösterin.

Bunun din ile, tanrı ile, Allah ile ne alakasi var? Gorulebilir evrende bizden daha zeki yasam formlari bulamamis olmamiz kusursuz oldugumuz anlamina mi geliyor? Kusursuzluk subjektif bir terim, her canli kendi alaninda kusursuzdur. Bu gune dek soylarini devam ettirmis her canli hayatta kalmayi basarmistir, bu da en onemli noktalardan biri.

Yoo gazı felan değil. Ben bir melek olsam içimden biri benim hayran olduğum yaratıcıya isyan edip kafa tutsa yaratıcının tutumunu merak ederdim. Gördüğüm yaratıcı adaletli olduğunu söylüyor yaratıcının durumu bilmiş olması Benim açımdan önmeli değil ben bilmiyorum çünkü ama görmek yada duymak istiyorum ne yapacak yaratıcı bu olay karşısında. Yaratıcı beni memnun eden hakkındaki düşüncelerimi doğrular nitelikte bir hareket yapıyor milyarlarca meleğiz sonuçta ilk defa böyle bir isyan gördük hepimiz burdan bir ders çıkaracağız ve şeytan dışında hepimiz secde ettik merak ediyoruz şeytan nasıl bir imtihandan geçecek bu olay karşısında. Ve yaratıcı şeytanı direk yok etmek yerine iddialarını ispatlaması için ona istediği süreyi veriyor. Evet şimdi oldu bir melek olarak burada en azından adalet varmış dedim.

Başta da dediğim gibi yaratıcının bunları en başından beri biliyor olması benim için hiç bir anlam ifade etmiyor ben bilmiyorum çünkü ve görmek istiyorum.

Tanri seytani yaratirken kendi ile iddaya girecegini de biliyordu. O halde bunu bile bile neden yaratti :) Dunya uzerindeki imtihanin sebebini seytandan bilerek yanlizca onu gunah kecisi yapmis oluyorsun.

Seytanin gazi... Basbaya tanri ile sidik yaristirmaya calisan bir seytan var. Sonra dinlere mitoloji denilince kiziyorsunuz :)

Vallah'a dediğiniz şeyler ancak insan iq'su ile düşünülüp, yanlış veya doğru olarak tartışılabilir. Fakat neden sınava soktuğunu anlamak için bu işi ehl-i ile yapanlara danışmanız lazım. Bu forumda biz size neyi anlatalım?

Madem ki bilmiyorsun, neden inaniyorsun? İsin ehilleri sanki her seyi biliyormus gibi konusmazlar mi bir de :D Bu dine inanmak icin Kuran yetmiyor mu? Her sey hani apacikti?

Madem ki bilmiyorsun, neden inaniyorsun? İsin ehilleri sanki her seyi biliyormus gibi konusmazlar mi bir de :D Bu dine inanmak icin Kuran yetmiyor mu? Her sey hani apacikti?
Ben onu mu diyorum.. Of! " Ehl-i ile yapanlara danışın. " derken, islami sitelere konu açın buraya açmayın demek istemiştim. Çok yanlış anlamızsınız.

Hala insan aklınla neyi neden yaptı diyorsun. Canı sıkılmış rutin gelmiş herşey demişki biraz heyecan olsun aksiyon olsun demiş böyle yapmış. Al sana cevap şimdi neye inanıyorsan ona inanmaya devam et 😂 Birde kuran yetiyor sadece anlamak isteyene araştırana ve öğrenene. Belki biz insan aklımızla bazı yazılanlarıda anlayamayız diye birde rehber göndermiş. Tesadüflerin içerisindeki bir tesadüf olmam tesadüf olamaz. Şimdi uydurdum bunu ileride kitap yazarsam kullanacağım.

Hala insan aklınla neyi neden yaptı diyorsun. Canı sıkılmış rutin gelmiş herşey demişki biraz heyecan olsun aksiyon olsun demiş böyle yapmış. Al sana cevap şimdi neye inanıyorsan ona inanmaya devam et 😂 Birde kuran yetiyor sadece anlamak isteyene araştırana ve öğrenene. Belki biz insan aklımızla bazı yazılanlarıda anlayamayız diye birde rehber göndermiş. Tesadüflerin içerisindeki bir tesadüf olmam tesadüf olamaz. Şimdi uydurdum bunu ileride kitap yazarsam kullanacağım.
Adam yazılan hiçbir şeyi anlamamış, anlamış gibi yapmış. Öpücük emojisi falan var kafayı yicem. :D Dümdüz yürücem şimdi balkondan..

Ben onu mu diyorum.. Of! " Ehl-i ile yapanlara danışın. " derken, islami sitelere konu açın buraya açmayın demek istemiştim. Çok yanlış anlamızsınız.

İslami sitelerde aradigim hicbir cevabi bulamadim, var mi baska oneriniz?
Size mantikli bir soru sordum. Bu sorunun cevabini bilmiyorsunuz ve bilmemeniz aklinizi hic de kurcalamiyor demek. Kendiniz bir cevap bulup bunu bize acmak ister misiniz?

Canı sıkılmış rutin gelmiş herşey demişki biraz heyecan olsun aksiyon olsun demiş böyle yapmış. Al sana cevap şimdi neye inanıyorsan ona inanmaya devam et 😂

İnandigin dine ve Allah'ina karsi bu kadar laubali yaklasman cok ilginc. Tartismaya bile degmez biriymissin, gec anladim :)

@TheNightFuRy Bu arkadasin akildan zoru var sanirim :) Kuran'in apacik olup olmadigini, kendi basina yetmesi gerekirken neden yobazligin kol gezdigi islami forumlardan yardim almama gerek kaldigini merak ettim. Terbiyesiz herif.

Bazı inançlı kişilerin YouTube'da videolarına rastlıyorum, o kadar içten ve samimi konuşuyorlar ki (bazı düşüncelerine katılmasam bile) insan bir sıcaklık duyuyor. Sözler köşkü tarzı kanallara bakıyorum söylenecek söz yok. Ortada bir sanat varsa sanatçı da vardır tarzı saçma örnekleri ile mi olsun, pilot kalem mi olsun bilemiyorum. Dediğim şey ile alakası olmayan saçma örnekler vermeyin bana, levhaymış. Dinle ilgili şeyler tartışırken bazıları kişisel olarak alay edip saldırmaya başlamış bile.

İslami sitelerde aradigim hicbir cevabi bulamadim, var mi baska oneriniz?
Size mantikli bir soru sordum. Bu sorunun cevabini bilmiyorsunuz ve bilmemeniz aklinizi hic de kurcalamiyor demek. Kendiniz bir cevap bulup bunu bize acmak ister misiniz?

İnandigin dine ve Allah'ina karsi bu kadar laubali yaklasman cok ilginc. Tartismaya bile degmez biriymissin, gec anladim :)

@TheNightFuRy Bu arkadasin akildan zoru var sanirim :) Kuran'in apacik olup olmadigini, kendi basina yetmesi gerekirken neden yobazligin kol gezdigi islami forumlardan yardim almama gerek kaldigini merak ettim. Terbiyesiz herif.
Bilmediğim şeyi not aldım, daha sonrasında araştıracağım.
Kur'an herkesin anlayabileceği kitap olsaydı, 300.000'den fazla tefsir kitabı olmazdı. Fakat bu, kur'an'da ki hatayı değil, profesyonelliği gösterir. Saygımı bozmadım. Sadece fazla bilmiş gibi davranıyorsunuz. Bu Ateizm'in (Pardon Naturalizm'in) şartlarından biri sanırım.
Bazı inançlı kişilerin YouTube'da videolarına rastlıyorum, o kadar içten ve samimi konuşuyorlar ki (bazı düşüncelerine katılmasam bile) insan bir sıcaklık duyuyor. Sözler köşkü tarzı kanallara bakıyorum söylenecek söz yok. Ortada bir sanat varsa sanatçı da vardır tarzı saçma örnekleri ile mi olsun, pilot kalem mi olsun bilemiyorum. Dediğim şey ile alakası olmayan saçma örnekler vermeyin bana, levhaymış. Dinle ilgili şeyler tartışırken bazıları kişisel olarak alay edip saldırmaya başlamış bile.
Din ile ilgili kanal arıyorsanız, Kafile'den başka aramayın hocam. Bakış açısı çok hoşuma giden bir kanal.

Yeni konular

Geri
Yukarı