Neden hâlâ CS:GO oynuyorsunuz?

Arkadaşlarımla girerken aşırı sarıyordu da dağıldık, oyunu sildi herkes. Dün CS 1.6 Assault girdim efsane ortam var hala. 32/32 idi server. Kaç yıllık oyunun dopdolu olması garip.

Arkadaşıma Valorant videosu izlettim yok aga bana göre bir oyun değil bu benim kafa basmaz buna cs go devam dedi.

Cs go da ise adam görüyorsun vuruyorsun çok aşırı taktik isteyen bir oyun değil aimi iyi olan biri için basit ve anlaşılabilir bir oyun olduğundan bu kadar çok popüler olduğunu düşünüyorum.

Örnek vermek gerekirse Lol de aynı şekilde Dota'dan daha anlaşılabilir bir oyun olduğu için dünya genelinde daha popüler.
Konu eski evet ama CS:GO daki adam vurma hissi veya hs atma hissi hiçbir oyunda yok.

Cs go da ise adam görüyorsun vuruyorsun çok aşırı taktik isteyen bir oyun değil aimi iyi olan biri için basit ve anlaşılabilir bir oyun olduğundan bu kadar çok popüler olduğunu düşünüyorum.
:) Bu yüzden insanlar milyonlar harcayıp takım kurup turnuvalara katılıyor, aylarca taktik çalışıp turnuvayı kazanmaya çalışıyor dimi. Mükemmel tespit. Tam anlamıyla basit bir oyun.

:) Bu yüzden insanlar milyonlar harcayıp takım kurup turnuvalara katılıyor, aylarca taktik çalışıp turnuvayı kazanmaya çalışıyor dimi. Mükemmel tespit. Tam anlamıyla basit bir oyun.
CS GO elbette basit bir oyundur Valorant yahut Rainbow 6 ile kıyaslayınca, neden bu kadar tetiklendiniz?

Basit olmasına antitez olarak bu oyunu profesyonel seviyede oynayan ve meslek edinmiş insanları örnek vermek de aşırı absürt kaçıyor.
Mesela araba sürmek de gayet basit, hepimiz sürüyoruz fakat yine de Formula, Nascar vs. gibi bir sürü organizasyon var. Araba sürmenin basitliği bu organizasyonları anlamsızlaştırıyor mu?

Ben kıyaslanma kısmına takılmadım belirteyim. Ayrıca tetiklendiğim falan da yok. Halihazırda sürekli oynayamasam da bu sıralar 2 haftada 4-5 saat oynayıp eğlendiğim oyundur CS:GO.
CS:GO'nun basit bir oyun olmadığını şöyle tarif edebilirim kendi açımdan:
Belli bir takımınız, taktiğiniz yokken oyundan zevk alamazsınız. Tek kişi girdiğiniz bir MM veya Faceit maçı ile takım olarak girdiğiniz maçlar arasında dünyalar kadar fark var. Taktik geliştirmeden rakibi sadece aim ile alt edemezsiniz. Bunun tam olarak karşılığını eski bir profesyonel CS:GO takımına karşı internet cafe turnuvasında yaşadık. Aimlerimiz daha iyi olmasına rağmen herifler bizi taktiğiyle yendi. Kafamızı çıkartamadan yerimizi bulup öldürüyorlardı.
Benim takıldığım nokta bu, CS:GO tamamen taktiksel bir FPS oyunudur. Yoksa kimin ne düşündüğü çok da mühim değil :) Keyfinize bakın.

Geri
Yukarı