Neden Hep Erkekler?

English Teacher

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Arkadaşlar ne zaman herhangi bir Sosyal Platform'a girsem

"Bir kızdan"
"Bir kız"
"Şu kız"

gibi cümlelerle hemcinslerim sorular soruyor kafa yoruyor da şimdiye kadar hiçbir kızın bu şekilde bir gönderisini görmedim, sadece ilginç geldi :)

Bence kizlar teknoloji meselesine cok yakin durmuyor. Forumlarda varsa sozum meclisten disari.
Zaten arkadaş teknoloji ile alakalı soru sormuyorlar demedi ki. Arkadaş dedi ki:
Mesela erkekler forumlarda "Bir kıza nasıl çıkma teklifi edilir", "Bir kızdan nasıl özür dileyebilirim" gibi sorular soruyor. Bu soruları neden kızlar erkeklere sormuyor?

Zaten arkadaş teknoloji ile alakalı soru sormuyorlar demedi ki. Arkadaş dedi ki:
Mesela erkekler forumlarda "Bir kıza nasıl çıkma teklifi edilir", "Bir kızdan nasıl özür dileyebilirim" gibi sorular soruyor. Bu soruları neden kızlar erkeklere sormuyor?
Iste onlari baska forumlarda soruyorlardir. Burasi daha cok teknoloji ile ilgili bir forum oldugu icin burada goremiyoruz diye dusunuyorum.

Arkadaş "ne zaman herhangi bir Sosyal Platform'a girsem" yazmış. Yani buradan bahsetmemiş.
Belki de konuyu acan arkadas baska teknoloji forumlarindan bahsetmistir? Ki illa her forumda kizlarin konu acmasi zorunli degil, @Aydın K arkadasin dedigi de dogru. Ya whatsapp ya da facebook. Herkesin bilmesini istemiyorlar.

Bazı şeyler ilk olarak erkeklerden beklendiği için oluyor bu olay. Her zaman ilk adımı erkek atması gerekir gibi bir durum olduğu için oluyor bu olay.

Bize acı çektirmeyi sevdikleri için yaptıklarını gizli, umrumda değilsin modunda yapıyorlar. Tabi işin esprisi bu. Facebook, Whatsapp kullandıklarını düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı