Neden herkes aşka inanmıyorum diyor?

Aşk kavramının bu kadar önem kazanması 18. yüzyıl romantikleri yüzünden oldu, bu romantikliği abartıp edebiyata, sanata hakimiyet kuranların insanların hayatını karartanların hala ön plana çıkarılması tamamıyla rezalet bir durum. Bu saçmalıklar yüzünden kaç insan gençliğinde intihar etti, yanlış evliliklerle hayatlarını mahvetti, yanlış eş seçimi ile çocuklarına ve kendilerine eziyet etti hiç düşündünüz mü? Titanik filminde bile aşk o kadar ön planda ki gemide ölen binlerce insanın hiçbir önemi yok da iki tane gencin ilişkisi konuşuluyor!

Bak aşk dediğin yalan gerçekten. Seni ya karizman ya da paran için seviyorlar. Ben mesela hiç küfür etmem saygılıyımdır. Derslerimde iyidir. Ama bir kız beni çirkin bulduğu için reddetti. Şimdi söyle. Nasıl aşk yalan olmasın?

Nereye baksam yok sevgiye, aşka inanmıyorum. Yok aşk diye bir şey yok. Şu bu vs. O zaman biz birine nasıl aşık oluyoruz? Madem aşk yok bu duygunun adı nedir? İnanmamak bu kadar kolaysa o zaman ben de üzüntüye inanmıyorum. Böyle düşünmenizin sebebi nedir? Nasıl bu kadar eminsiniz? Yıllardır her yerde görüyorum böyle denmesinin nedenini merak ettim.
Gençsen bu duygu var ama yetişkinsen bilmiyorum. 15 yaşımda olduğum için.
Gençlikte hormonlardan çok kalbiniz çalışır hocam.

Geri
Yukarı