Neden herkes bilgisayar mühendisi olmak istiyor?

Erdem13

Zeptopat
Selam kafama şu zamanlarda çok takılan bir soru var. Neden herkes bilgisayar mühendisi olmak istiyor? İnternette onlarca yazı okudum Türkiye'de diğer hiçbir mühendisliğin değeri yokmuş gibi ne makine ne endüstri ne elektrik elektronik varsa yoksa bilgisayar yazılım bu bölümü bitiren herkes 20 bin TL mi işe başlıyor. Anlamadım makine endüstri bitirenler asgari ücret alıp sadece yazılımcılar mı böyle para alıyor. İnşaat bitireni makine bitireni işletme bitireni hepsi yazılım öğrenme derdinde bilgisayar mühendisi olup işsiz kalan yok mu? Her sene puanları çok yükseliyor inşaat gibi çöker mi bu bölümde? Endüstri okuyorum ancak piyasada böyle bir durum olması sanki boşa okuyormuşum hissi veriyor bir yandan İngilizce ve kendi çapımda yazılım dilleri öğreniyorum. Sektöre uyum sağlamak için ancak yazılım bilgisayar alanında diploması olana mı sadece iş veriliyor endüstri mühendisi olup bu sektöre kayabilme ihtimalim var mı? Teşekkürler (kendimi geliştirme konusunda elimden geleni yapıyorum ingilizceyi B2 C1 seviyelerine getirip Almanca öğrenme hevesim var teşekkür ederim.

Hangisi popüler ise ona dadanıyorlar. 80-90'larda memur ol derlerdi. 2000-2010'lu yıllarda doktor ol dediler. Şimdi ise mühendis ol diyorlar :D

Geri
Yukarı