Mining yapmaya devam ediyor musunuz?

Ediyorum hâlâ. Ne zaman elektrik karşılamaz olur o zaman biraz düşünür cepten öderim ya da elektrik faturası kadar Ethereum alarak yatırım yaparım. Eldeki Ethereum'ları sonuna kadar HODL edeceğim bakalım zaman gösterecek her şeyi.

Kredi veya borçla girenler için zor zamanlar gerçekten Allah herkesin yardımcısı olsun, bunaltmasın.
Son elektrik zamıyla beraber gelirin %60-70'i elektriğe gidiyor. Kartın biri ya da parçaların biri bozulsa kafadan 1 yıllık zarara sokar. Hadi bozulmayacağı garanti olan bir alet olsa devam edilir havadan para ama şans eseri biri gitse hiçbir manası kalmıyor. Şu an kartları elden çıkarmak en mantıklı hareket.

Mining devri kapanmıştır ETH eski konumuna gelene kadar.
ETH daha karpuz kesecek, nereye gidiyorsunuz 😃
Madem dibe kadar beklemişsiniz, bir süre daha devam edebilirsiniz. En azında yarın (bir kaç güne) pişman olmamak için. Oldu ki yine aşağı doğru indi o zaman hepten bırakırsınız.

Ayrıca, insanların bir çoğu an itibariyle kriptoya saldırmış, kimisi de belki biraz daha düşer diye bekliyorlar. Yani 3-5 güne kalmaz fırlar mübarekler diye düşünüyorum.
Bunları niye söylüyorum, çünkü son 1-2 aydan beri, BTC'nin 22 bin Dolar seviyesine inmesi bekleniyordu, o da bugün oldu.

İnsanları madencilikle tanıştırdılar meğer son demleriymiş, geçen seneden beri girmeyen kalmadı kripto madenciliğine şimdi ortalık yangın yeri. Bakalım düzelecek mi.

ETH daha karpuz kesecek, nereye gidiyorsunuz 😃
Madem dibe kadar beklemişsiniz, bir süre daha devam edebilirsiniz. En azında yarın (bir kaç güne) pişman olmamak için. Oldu ki yine aşağı doğru indi o zaman hepten bırakırsınız.

Ayrıca, insanların bir çoğu an itibariyle kriptoya saldırmış, kimisi de belki biraz daha düşer diye bekliyorlar. Yani 3-5 güne kalmaz fırlar mübarekler diye düşünüyorum.
Bunları niye söylüyorum, çünkü son 1-2 aydan beri, BTC'nin 22 bin Dolar seviyesine inmesi bekleniyordu, o da bugün oldu.
ETH yükselse bile faydası olmaz şu an. Çünkü eskiden ETH düşünce kazandığın ETH miktarını artırıyordu siteler. Düşüşten etkilenmiyordun yine aynı oranlarda para kazandırıyordu. Şimdi ETH bir taraftan düşüyor ve kazdığın ETH miktarı da azalıyor. 2 taraftan da zarar ediyorsun. Yani eski günlerdeki gibi kazandırması için 3000 dolar civarına yükselmesi gerekiyor bu da aşırı zor. Kısaca kartlar 24 saatin en az 16-17 saatini elektrik parası için çalışıyor. 3-5 ay önce tek kartla 800-1000 arası alırken bu para için en az 6 kart çalıştırmak lazım.

Ediyorum hâlâ. Ne zaman elektrik karşılamaz olur o zaman biraz düşünür cepten öderim ya da elektrik faturası kadar Ethereum alarak yatırım yaparım. Eldeki Ethereum'ları sonuna kadar HODL edeceğim bakalım zaman gösterecek her şeyi.

Kredi veya borçla girenler için zor zamanlar gerçekten Allah herkesin yardımcısı olsun, bunaltmasın.
Katılıyorum insanlar Ödeyemeyeceği kadar kredi çekip veya borçlanarak bu işe girdiği için hata yapıyor. Mining in asıl amacı bence ETH fiyatı düşse bile kazmaya devam etmek ve hodl etmek eğer kriptoya inancı var ise. Zaten bu benim fikrim uzun vadede kriptolar başta BTC ve ETH ATH bile geçicek ozaman bizden iyisi olmiyacak sabredenlerin :)

Yeni konular

Geri
Yukarı