Neden herkes programcı değil?

Türkiye'deki yazılımcılar (!) Hakkında düşünceniz nedir hocam? GitHub'da repo paylaşanlar, freelancer arkadaşlar falan değil resmi mecralarda çalışmasına rağmen doğru düzgün iş yapamayanlar.

Bknz: PTT Maske dağıtım sisteminde adult hacklink çıkması.
Görüş beyan edebilecek kadar konuya hakim değilim lakin ben üniversitede iken aynı şeyi web sitelerinde yapan bir arkadaş vardı. Etik değil. Profesyonelliğe de sığmaz. Devletin biraz başı boş kalıyor. Özel sektörde böyle bir şeyin affı yok. Dava bile yer.

Hocam ben 8 9 senedir her gün saatlerce televizyon, bilgisayar vs. ile vakit öldürüyorum her ne kadar istemesem de hala öldürüyorum. Bu geçirdiğim vakitlerde saatlerce oyun oynardım zihnimi hep yorardım. Bu olanlar benim gerek mantıksal düşünme becerilerimi gerek mükemmel problem çözme becerisini genel olarak yapabileceklerimi, zihnimi, beynimi etkilemiş midir? Ailem ve yakınlar sürekli bu konuda yorum yaparlardı bu yüzden sormak istedim.
Aşırı telefon kullanımı benim bile beynimi kötü etkiliyor. Oyunlar genelde olumlu etkiler, program çözmeden dolayı.

Beynimi zorlamak için hackintosh ile uğraşıyorum ve sürekli yeni meydan okumalara bakıyorum. Tüketime son vermen gerek.

Hocam ben 8 9 senedir her gün saatlerce televizyon, bilgisayar vs. ile vakit öldürüyorum her ne kadar istemesem de hala öldürüyorum. Bu geçirdiğim vakitlerde saatlerce oyun oynardım zihnimi hep yorardım. Bu olanlar benim gerek mantıksal düşünme becerilerimi gerek mükemmel problem çözme becerisini genel olarak yapabileceklerimi, zihnimi, beynimi etkilemiş midir? Ailem ve yakınlar sürekli bu konuda yorum yaparlardı bu yüzden sormak istedim.
@EKAloji komik bir şey göremiyorum.

Aşırı telefon kullanımı benim bile beynimi kötü etkiliyor. Oyunlar genelde olmulu etkiler, program çözmeden dolayı.

Beynimi zorlamak için Hackintosh ile uğraşıyorum ve sürekli yeni meydan okumalara bakıyorum. Tüketime son vermen gerek.

Kitap okumak dergi karıştırmak bunları unutmam hep yaparım.

Bazen okumak lazım sök, tak gibi uğraşmak lazım.

Bana göre kartondan ev maketi yaptırıp vakit kaybettirdikleri sürece de adam gibi bir şey çıkmaz.
Hiç kartondan ev yapmadım, sınıfa photoshop dersi verdirmişti hoca ama ctrl yerine "sıtrıl" dediğim için 2. ders iptal etti -daha kolay ama-, minecraft üzerinde bizim şehir maketini falan yaptırmıştı :D.

Aşırı telefon kullanımı benim bile beynimi kötü etkiliyor. Oyunlar genelde olumlu etkiler, program çözmeden dolayı.

Beynimi zorlamak için hackintosh ile uğraşıyorum ve sürekli yeni meydan okumalara bakıyorum. Tüketime son vermen gerek.
Doğrudur hocam. Artık fazla oyun oynamasam da bilgisayar beni çok kötü etkilemeye başladı fiziksel olarak da öyle. Boynumun sağ tarafını bir süreden sonra hissetmiyorum.

Okulda Python öğretecekler(ne kadar verimli olur orası tartışılır), kaynak bulabilsem olur.
Python için video, makale önerirseniz bakarım.

Okulda Python öğretecekler(ne kadar verimli olur orası tartışılır), kaynak bulabilsem olur.
Python için video, makale önerirseniz bakarım.
İngilizce seviyen nedir?

Büyük ihtimal B1, A2 vb. şeklinde ifade edemeyeksin :( İyi ise YouTube üzerinde "How to learn python" şeklinde arama yap ve hoşuna giden bir video serisini izle, kötü ise gene YouTube üzerinde "Python eğitim serisi" şeklinde arama yap ve hoşuna giden bir seriyi izle.

Video serilerinin en az 100 video olmasına ve anlatan kanalın abone sayısına, kalitesine vb. dikkat et.

Geri
Yukarı