Neden homofobi?

Ve hocam bazı gençlerde kendilerini gay veya lesbiyen sandıkları için.

Adlarının farklı olmasından da anlayabileceğimiz üzere eş cinsellik ve popüler kültür köleliği birbirinden anlamca farklı kavramlar. Açık konuşayım ben de prim amaçlı eşcinselliğin öne sürülmesine karşıyım ancak bir insan eşcinselse neden suratına nefret kusayım o da insan ben de.

Farklı insanları severim. Birbirinin aynısı koyunları sevmem. O yüzden LGBT severim ama LGBT'li değilim aseksualim.

Aseksüellik de bir LGBT bireyliğidir, LGBTQI(A). Sadece eş cinsellik değildir :)

Neden evrime, biyolojiye, memeli canlıların eşey sistemlerine ve hormonal sistemlerine aykırı bir durumu hoş görmüyorum ve desteklemiyorum diye içinde "fobi" geçen bir kelime ile etiketleniyorum? Objektif olun ve evrimsel süreci, canlılığın genel alogritmasını, eşeysel sistemimizin nasıl çalıştığını ve hayvansal güdülere bir bakın. Eşcinselliğin tüm bu olgulara nasıl zıt olduğunu göreceksiniz. Dünya Sağlık Örgütünün diyeceği çok şey var ama lobiler malesef bu kurumları esir almış durumda. Eğer bu duruma aykırı makale yazmaya kalkacak olan bir bilim insanıysanız Avrupa'da; mesleğinize elveda diyebilirsiniz. Çünkü batıda SJW tayfa bütün interneti esir almış durumda ve onlar için bilim kelimesinin bir anlamı yok. Tek istedikleri ana akım medyayı ele geçirip insan kültürünü kendi maddi çıkarları doğrultusunda değiştirmek. 3. Milenyuma hoşgeldiniz! Ne, müthiş bir şaheser niteliğinde film çıkartan bir yönetmessiniz, ama filminde birbirini öpen zenci erkekler veya geleneksel muhafazakar sistemin ezdiği iki güçlü kadının öpüştüğü sahneler yok mu? Oscar'a elveda diyin.

Adlarının farklı olmasından da anlayabileceğimiz üzere eş cinsellik ve popüler kültür köleliği birbirinden anlamca farklı kavramlar. Açık konuşayım ben de prim amaçlı eşcinselliğin öne sürülmesine karşıyım ancak bir insan eşcinselse neden suratına nefret kusayım o da insan ben de.
Herkesin düşüncesi farklıdır.

Kız ilgi duymuyor ama hetero biri gidip kıza yürüyor, hatta kızın orasını burasını yorumluyor, bunu neden saygı çerçevesi içinde karışalayalım ki?
Ben buna saygı duyduğumu mu söyledim hocam? Hetero birinin eşcinsel birisine yürümesi yanlış, aynı şekilde eşcinsel birinin de hetero birisine yürümesi yanlış. Sırf yorum yazmak için yazmışsınız.

Kanımca inanç ve bakış açısı.

Evet hocam, sanırım toplumumuzdaki homofobi küçükken akıllara sokulan lut kavminden vesaire geliyor. Beni üzen kısım farklılıklara saygı duymanın ateistlere özgü bir şeymiş gibi yaşanılması. Benim tanıdığım bildiğiniz sakallı cübbeli takkeli bir hoca "eş cinsellik dinen kesinlikle yasaktır ve affı olmaz ancak eş cinsel doğrulabilir ve doğduysan bu senin Allah'ın cennetini kazanmak için sahip olduğun sınavındır, dürtülerinle savaşman lazım." demişti.

Bir de son zamanlarda ana akım medya ve sosyal medyadaki basit videoları izlerseniz, anti-LGBT'nin de artık popüler kültüre ait bir olgu olduğunu farkedebilirsiniz. Gay olunca kötü ama gay olmayınca sigma olmuş gibi editler sosyal medyada oldukça bulunuyor. LGBT'ye popüler kültür diye diye anti-LGBT'yi de popüler kültür haline getirdiler.

Evet hocam, sanırım toplumumuzdaki homofobi küçükken akıllara sokulan lut kavminden vesaire geliyor. Beni üzen kısım farklılıklara saygı duymanın ateistlere özgü bir şeymiş gibi yaşanılması. Benim tanıdığım bildiğiniz sakallı cübbeli takkeli bir hoca "eş cinsellik dinen kesinlikle yasaktır ve affı olmaz ancak eş cinsel doğrulabilir ve doğduysan bu senin Allah'ın cennetini kazanmak için sahip olduğun sınavındır, dürtülerinle savaşman lazım." demişti.
O insanlar neden böyle bir sınava tabii tutulmuş o zaman cübbeli denen herif bomboş birisi zaten.

Geri
Yukarı