Neden İnsan olarak yaratıldık?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

InJustice

Kilopat
Yer
Troposfer
Arkadaşlar merhaba. Allah'a inanan bir insanım ancak 3-4 yıldır aklımı karıştırıyordu bu soru. Adem ile Havva hata yapmış tamam da ben neden Dünya'dayım? Kimse bana gelmek ister misin demedi. Hiçbir şey bilmeyerek sınava sokuldum diye düşünüyordum. Sorumun cevabını aldım. Sizin de olmuştur mutlaka hayatı sorgulayan sorularınız. Çünkü insan sorgulamazsa, insan olmaz. Sorgulayıp, en doğru olanı yapmak için yaratılmışız. Benim gibi, Türkiye yaşayıp, hayatın anlamını, din adına yapılan yanlışlardan bıkmış, kendini boşluğa bırakmış gibi yaşayıp giden arkadaşlar için şu videoyu izlemelerini cidden öneriyorum.

Ayrıca size bir kaç şey daha sormak istedim. Kur'an-ı Kerim'i bilgisayar üzerinden Türkçe okursak günah işlemiş olur muyuz? Bilgi almak, okuyup öğrenmek için okuyacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Videoyu belirtmemişim hemen ekleyeyim :D :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşlar eklemeyi unuttuğum video bu.

Kuran okumak neden günah olsun?! O kadar okumayan var sizce onlardan daha mı kötü bir şey yapıyorsunuz?

Kur'an-ı Kerim'in abdestli okunması daha takvalıdır.
Abdestsiz Kur'an okursan seni cehenneme atmazlar. Tabii gusüllü olman şart.
Zira Vakıa suresi 79. ayette "Ona, ancak tertemiz olanlar dokunabilir." buyrulmaktadır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı