Neden adil, dürüst insan kaybeder?

Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Çok klişe olabilir, kimileri için mağdur edebiyatı kimi için bahane... Ancak hayatta karşılaştığım çoğu durumda ben kaybettim, aksini yapanlar gözlerimizin önünde kazandı.

Onlarca yüzlerce örnek verebilirim ama kimsenin kafasını yıllardır duyageldikleri şeylerle şişirmek istemiyorum.

Kazanmak için bildiğim yoldan vazgeçmeyeceğim ancak çok yıpratıcı, üzücü ve sinir bozucu bir hayat beni yordu/yoruyor.

Herkes menfaat uğruna yalancı-samimi, saygısız, adil, eşit şartlarda karşımıza gelmiyor... Sadece içimi dökmek ve bu durumda olanların nasıl bir yol izlediğini merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gizli sözleşmelerle bir yere varamazsınız istediğinizi elde etmek için onun için çabalamalı ve almalısınız. Gizli sözleşmeler dediğim de insanlara, çevrene iyilikler yapıp karşılık beklemektir, bu hiçbir şey kazandırmayacak ve sizi sinsi bir insan yapacaktır bu şekilde birisi olmak yerine kendini düşünen ama toplumu da incitmeyecek yaptığı iyilikten karşılık beklemeyen ve istedikleri için çabalayan bir insan olun. Dünya da gayet adil bir yerdir, çalışan ve olayları kendi lehine kullanmasını bilen birisi her olaydan olmasa da çoğundan fayda alarak çıkıyor.

Aşk işlerinde adil, dürüst ve ciddi anlamda seven erkeklerin kaybettiği özellikle ülkemizde tamamen gerçek. Fakat iş kendin için bir şey yapmak ise yani bir meslek sahibi olmak, olduğun meslekte kendini geliştirmek, dil öğrenmek veya en basitinden vücut yapmak bu asla kişinin adil veya dürüst olmasına bakmaz. Tamamen o hayale, hedefe olan inancın ve senin çabalarına bakar.

Konu çok geniş örnek vermemek benim hatam. Söyle diyeyim bir sınav düşünün. Tek başına ya da kopya çekmeden yapmak ve kopya+yardımlaşma yaparak yapmak var. Burada benim çalışmamdan, azim ve isteğimden çıkıyor iş. Her yerde böyle şeyler var. Evet bor gün teke tek eşit şartta bir yerde denk geldiğimizde ben kazanabilirim ama oraya kadar gelememek de var. İnsanların hak yemesi, hile yapması yüzünden ben daha fazla niye çalışayım belki potansiyelim bu ve hakkaniyetli şartta da yeterli. Demek istediğim bu tarz şeyler idi. Aşk dahil değil konuya.

Hayat bu şekilde çalışmazsan iyi bir yerlere gelemezsin. Yılmadan çalışmaya devam. Eninde sonunda sende kazanacaksın.
Dediğinize itirazım yok ama bu durumda çalışma ile ilgili bir şey yok ki.

Geri
Yukarı