Neden MacBook Air Alınıyor?

Ayrıca Macbook harici bilgisayarlarda daha fazla port oluyor.
Port konusu güncel bilgisayarlarda zaten giderek yerini sadece Type C'ye bırakmalı bence. Type C değerlendirilmesi gereken bir teknoloji. Aynı port üzerinden hem veri hem görüntü hem de güç transferi mümkün.

Bir dock ile çalışma ortamı hazırladığını düşünürsen tek bir kablo bağlamayla çift ekranlı masanda bilgisayarın şarja takılı bir şekilde çalışmaya başlayabilirsin.

Abim 5 yıldır Macbook Pro kullanıyor bir heves aldı gayet de memnun fakat ben bir olmazsa olmazını görmedim ben şahsen hayatta o kadar para vermem.

İnsanların işine neden bu kadar karışıyorsunuz? Tamam siz almayın zorlayan yok sonuçta. Millet hangi alet işine yarayacaksa onu alsın. Artık sıkmadı mı Windows mu macOS mu Android telefon mu iPhone mi muhabbetleri?

Evet, bu sorunun cevabını çok merak ediyorum açıkçası.
10.000 TL civarına i7 10. nesil işlemcili, RX 640 grafik kartlı Lenovo Thinkpad var ve üstündeki girişler sayesinde her türlü işe hazır. Fakat MacBook Air üzerinde sadece Type-C girişleri olduğu için yanınızda fazladan bir dönüştürücü taşımanız gerekiyor. Daha güçlü bir işlemcisi, daha iyi yükseltme seçenekleri ve daha çok işlevselliği varken sırf tasarım ve ekran için i3 işlemcili bir MacBook Air almak saçma değil mi? Özellikle öğrenciler için konuşuyorum.

Çoğu zaman Air daha çok işe yarıyor. Trackpad bile başlı başına bir ergonomi. Hiç Thinkpad kullandın mı bilmiyorum, lakin pek göründükleri gibi değiller, yani ergonomi açısından. Ama çok sağlam ve evladiyelik cihazlar, o ayrı.

Ek olarak, Type C de sanıldığı gibi problem değil, hatta alışırsan daha iyi bile... Ben de Type C bir Ultrabook kullanıyorum. Taşınabilir diskimi ve USB sürücümü Type C'ye çevirdim. Bluetooth kulaklık ve fare kullanıyorum, ki MacBook kullananan çoğu tanıdığım Trackpad dışında bir şey kullanmıyor...

Olay sadece güç değil. Evet MacBook Air'in fiyatını ben de fazla pahalı buluyorum ama yine de külliyen saçma demek doğru değil. Ek olarak yeni Air'ler güzel görünüyor. :)
Garip bir şekilde kalın bilgisayarlar benim hoşuma gidiyor. Özellikle bilgisayarda her türden port varsa çok çok hoşuma gidiyor çünkü her türlü işi görebiliyor.

Bilmiyorum hiç sırtında taşıdın mı o bilgisayarı ya da elinde. Çünkü çile, başka bir şey değil, ağır ve hantal laptop taşımak. Bir Matebook 13 kullanıcısı olarak yazayım, çünkü olaya pek objektif baktığını düşünmüyorum.

Bir kere kaliteli bir touchpad ya da trackpad cidden bir fareden daha iyi olabiliyor. Bunu Matebook'un percission touchpad'inde de deneyimledim, MacBook trackpad'inde de. Ve cidden düzgün çalşıyorsa fare ihtiyacı hissetmiyorsun, Apple trackpad zaten ciddi anlamda gelişmiş durumda, rahat ve konforlu.

Port gereksiz kalınlıktan ve çantada yer işgalinden başka bir şey değil. Adı üstünde, Ultrabook sınıfı cihazlar bunlar, amaçları hafiflik ve mobilite. Bu cihazda ihtiyacın olan üç port var: Şarj - USB - HDMI. LAN portu mu olması gerek... :D Zaten şarj Type C, USB ve depolamanı da Type C al bir zahmet, telefonlar da öyle. Geriye HDMI kalıyor, ki onun için de küçük bir adaptör yetiyor. Artık çoğu monitörde Type C girişi var, bu portlar laptobu da şarj edebiliyor hatta.

Matebook almadan önce amacım bir oyun laptobu almaktı, Monster ya da Dell G3. Ama laptop almadan önce 2 3 ay Dell Vostro serisi bir bilgisayar kullanmıştım ve tuğla gibiydi. Kendisi ve adaptörü 2.5 - 3 kilo geliyordu. Tabii 2 3 ay çantayla o laptobu taşıyınca, bazı kriterler oturdu kafamda. Ben de Ultrabook bakmaya başladım ve Matebook 13 aldım, uygun diye.

Özetle, bu laptoplar bir noktada gerçekten ihtiyaç haline geliyor ve işe yarıyor.

Apple'ın eleştirdiğim noktaları var, gözünüzde fanboy olarak görünmek istemem. Fiyatlandırmaları, parça değişimi kısıtlamaları, bazı nesillerinin klavyeleri. Ama bu cihazları ihriyacı olduğu için alıp, verimli bir şekilde kullanan bir çok tanıdığım da var.

Ultrabook mantığı başka bir noktada ve Microsoft bu noktada sağlam çuvallıyor, Linux da pek alternatif değil açıkçası...

He, MacBook'u sırf elma logosu için alan var mı, var, dolu... Ne yapacaksın, marka değeri var...

Son düzenleme:
Çoğu zaman Air daha çok işe yarıyor. Trackpad bile başlı başına bir ergonomi. Hiç Thinkpad kullandın mı bilmiyorum, lakin pek göründükleri gibi değiller, yani ergonomi açısından. Ama çok sağlam ve evladiyelik cihazlar, o ayrı.

Ek olarak, Type-C'de sanıldığı gibi problem değil, hatta alışırsan daha iyi bile... Ben de Type-C bir Ultrabook kullanıyorum. Taşınabilir diskimi ve USB sürücümü Type-C'ye çevirdim. Bluetooth kulaklık ve fare kullanıyorum, ki MacBook kullananan çoğu tanıdığım Trackpad dışında bir şey kullanmıyor...

Olay sadece güç değil. Evet MacBook Air'in fiyatını ben de fazla pahalı buluyorum ama yine de külliyen saçma demek doğru değil. Ek olarak yeni Air'ler güzel görünüyor. :)

Bilmiyorum hiç sırtında taşıdın mı o bilgisayarı ya da elinde. Çünkü çile, başka bir şey değil, ağır ve hantal laptop taşımak. Bir Matebook 13 kullanıcısı olarak yazayım, çünkü olaya pek objektif baktığını düşünmüyorum.

Bir kere kaliteli bir touchpad ya da trackpad cidden bir fareden daha iyi olabiliyor. Bunu Matebook'un percission Touchpad'inde de deneyimledim, MacBook Trackpad'inde de. Ve cidden düzgün çalşıyorsa fare ihtiyacı hissetmiyorsun, Apple trackpad zaten ciddi anlamda gelişmiş durumda, rahat ve konforlu.

Port gereksiz kalınlıktan ve çantada yer işgalinden başka bir şey değil. Adı üstünde, Ultrabook sınıfı cihazlar bunlar, amaçları hafiflik ve mobilite. Bu cihazda ihtiyacın olan üç port var: Şarj - USB - HDMI. LAN portu mu olması gerek... :D Zaten şarj Type-C, USB ve depolamanı da Type-C al bir zahmet, telefonlar da öyle. Geriye HDMI kalıyor, ki onun için de küçük bir adaptör yetiyor. Artık çoğu monitörde Type-C girişi var, bu portlar laptopu da şarj edebiliyor hatta.

Matebook almadan önce amacım bir oyun laptopu almaktı, Monster ya da Dell G3. Ama laptop almadan önce 2 3 ay Dell Vostro serisi bir bilgisayar kullanmıştım ve tuğla gibiydi. Kendisi ve adaptörü 2.5 - 3 kilo geliyordu. Tabii 2 3 ay çantayla o laptopu taşıyınca, bazı kriterler oturdu kafamda. Ben de Ultrabook bakmaya başladım ve Matebook 13 aldım, uygun diye.

Özetle, bu laptoplar bir noktada gerçekten ihtiyaç haline geliyor ve işe yarıyor.

Apple'ın eleştirdiğim noktaları var, gözünüzde fanboy olarak görünmek istemem. Fiyatlandırmaları, parça değişimi kısıtlamaları, bazı nesillerinin klavyeleri. Ama bu cihazları ihriyacı olduğu için alıp, verimli bir şekilde kullanan birçok tanıdığım da var.

Ultrabook mantığı başka bir noktada ve Microsoft bu noktada sağlam çuvallıyor, Linux'da pek alternatif değil açıkçası...

He, MacBook'u sırf elma logosu için alan var mı, var, dolu... Ne yapacaksın, marka değeri var...

Hocam her gün okula laptop taşıdım biliyorum fakat 2 KG laptop bence taşınabilir. Thinkpad serisi genelde 1.5-2 KG ağırlığında. TouchPad konusunda haklı olabilirsiniz fakat konuyu sadece MacBook Air üzerinden açtım. 10.000TL'ye ofis kullanımı için cihaz almak bence saçma çünkü aynı işi rahatlıkla yapabilecek aşırı ince ve MacBook Air ile eşit cihazlar var. En basit örneği 6500TL'ye Matebook 13 2020. Şahsen bir cihaz alacak olsaydım tasarımı en sona bırakırdım ben fakat tasarım isteseydim de Matebook 13 2020 alırdım.

Hocam her gün okula laptop taşıdım biliyorum fakat 2 KG laptop bence taşınabilir. Thinkpad serisi genelde 1.5-2 KG ağırlığında. TouchPad konusunda haklı olabilirsiniz fakat konuyu sadece MacBook Air üzerinden açtım. 10.000TL'ye ofis kullanımı için cihaz almak bence saçma çünkü aynı işi rahatlıkla yapabilecek aşırı ince ve MacBook Air ile eşit cihazlar var. En basit örneği 6500TL'ye Matebook 13 2020. Şahsen bir cihaz alacak olsaydım tasarımı en sona bırakırdım ben fakat tasarım isteseydim de Matebook 13 2020 alırdım.

İşte bunlar öznel düşünceler. Ve biliyorsunki öznel düşünceler kişiden kişiye değişiyor. :)

Aynı fiyata daha güçlü donanımlı bilgisayar alınır hem de ekran kartlı neden macbook alıyorsunuz aklınız mı yok, şimdi başlayacaklar şöyle ince, iş için şöyle uygun, programlar böyle güzel çalışıyor. Programlar Windows'ta da çalışıyor cart curt

aerDKAb_700b.jpg

İsraillilerin ağlama duvarı gibi burasıda Windows ve Linux işletim sistemli laptop kullananların ağlama duvarı olmuş. Herkesin kullandığı kendine göre iyi. Ha şunu unutmayın MacBook çakması bilgisayarlar çok piyasada haberiniz olsun.

Nedenleri:

-SSD’leri ciddi manada hızlı Samsung M.2 SSD kullanılıyor.
-Eski modellerde Intel işlemci vardı şimdi arm Mac'ler var ve işlemcileri ciddi manada güçlü ve grafik birimleride aynı şekilde güçlü.
-Metal kasa ve hafif ince tasarım.
-Pilin güçlü oluşu ve kullanım süresi uzun oluşu.
-Ekran kalitesi.
-USB Type-C portları var ve çevirici alabilirsiniz veya çoğaltıcı.
-macOS işletim sisteminin stabil oluşu
-Eski Intel işlemcili Mac'lere Dual Boot yapıp Windows'ta kurabilirsiniz ancak Windows bir laptopa macOS kurmak kolay olmuyor. Sorunlar çıkabiliyor.
-Dahada artısı vardır ben şu anlık bunları yazdım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı