Neden MacBook Air Alınıyor?

Kubuntu kullanmaya çalıştım ve indirdiğim gibi sildim.

Bana göre bir işletim sistemi değil.
Hocam Windows 10'dan iyidir. 😅 Windows 10'u oldum olası sevememisimdir. Gerçekten dandik bir isletim sistemi gibi geliyor bana. Sanki windows 7-Vista'ya daha çok uğrasılmıs gibi. W7 ve WV tasarımları bence mükemmel. Kubuntu kurdum ve artık HDD'li sistemim 20 SN'de açılıyor. Yani MacOS kadar olmasa bile Kubuntu da iyi bir isletim sistemidir bence.

Anlamıyorum. Sırf arkasında elma logosu yok diye bana tip tip bakacak adam benim üstümde olacak ise o iş sıkıntılıdır zaten hocam. Benden üst seviye olacak adamın benden daha bilgili olması gerekir ve benden daha bilgili olan adamın da her şeyin tasarım olmadığını bilmesi gerekir diye düşünmekteyim.
Şöyle düşün Windows'ta 16 GB RAM, i7 işlemci vs. yaptığın işlemi MacOS'ta daha düşük özelliklerle yapıyorsun. Bir de bu işletim sistemine donanım verinde (Hackintosh) tadından yenmiyor. Ben MacBook değil MacOS için Apple tercih ederim.

@Revivmeooi En basitinden iş görüşmesine gidiyorsun biraz üst kurum olsun, sunum veya toplantı yapacaksın orada takoz çıkarırsan tip tip bakarlar. Her şey donanım değil.

Bunun yanında hafif ve ince olması daha çok ortamda kullanabilirlik kılıyor.
Para para para. Zengin alır. Dolar vurdu gitti. İnsanlar bundan dolayı crack kullanıyor. Hafif ve ince olması ne fark eder? Alacak param yok diye dalga geçeceklerse geçsinler.

Sizin bunu anlamanız için biraz tecrübe ve deneyim görmeniz gerekiyor bunu anladım.

Daha kompakt bir tasarım. Elinizde 10 kg bir çuvalla, 2 kg bir çantayla dolaşmak arasında dağlar var.

Daha yazılım, pil ömrüne felan girmiyorum.

Paran var ise alırsın, yoksa neye yetiyorsa onu kullanırsın. Herkesin bütçesi eşit değil. Dünya sizin ekseninizden de ibaret değil.

Şöyle düşün Windows'ta 16 GB RAM, i7 işlemci vs. yaptığın işlemi MacOS'ta daha düşük özelliklerle yapıyorsun. Bir de bu işletim sistemine donanım verinde (Hackintosh) tadından yenmiyor. Ben MacBook değil macOS için Apple tercih ederim.

Hackintosh konusunda haklısınız.

Trackpad'in geniş olması.

Mouse kullanmak :). Şahsen MacBook kullanan 2-3 kişi gördüm hepsi yanında mouse taşıyordu.

Sizin bunu anlamanız için biraz tecrübe ve deneyim görmeniz gerekiyor bunu anladım.

Daha kompakt bir tasarım. Elinizde 10 kg bir çuvalla, 2 KG bir çantayla dolaşmak arasında dağlar var.

Daha yazılım, pil ömrüne falan girmiyorum.

Daha önce kaliteli bir Touchpad'e sahip hafif bir dizüstü bilgisayarla deneyimim olmuştu. Ayrıca ben konuyu Macbook air üzerinden açtım. Mesela 4000TL daha ucuza aynı kalitede Matebook 13 2020 var.
Minicik bilgisayarın yanına neden devasa bir mouse takayım ki?

2 tane portu var zaten, boşuna işgal etmiş olur.
Mouse daha rahat bence. Ayrıca Macbook harici bilgisayarlarda daha fazla port oluyor.

Anlamıyorum. Sırf arkasında elma logosu yok diye bana tip tip bakacak adam benim üstümde olacak ise o iş sıkıntılıdır zaten hocam. Benden üst seviye olacak adamın benden daha bilgili olması gerekir ve benden daha bilgili olan adamın da her şeyin tasarım olmadığını bilmesi gerekir diye düşünmekteyim.
Hocam haklısınız ama cidden bu Windows makinelerin takoz olduğu gerçeğini değistirmiyor. Ben Mac sevmeyen birisi olsam (param olsa.) ve Macbook ihtiyacım olsa Matebook alırdım açıkçası. Hayatım takozlar ile geçti. Doğrusu evet takoz olup güzel tasarımlı ve güçlü W10 makineler var onların hakkını yiyemeyiz.

Geri
Yukarı