Neden matematik sorusu çözemiyorum?

BirForumcuKişi

Hectopat
Yer
BODRUM
Merhaba. Az önce permütasyon konu anlatımı izledim. Sıkıntı yok, anladım da. Ondan sonra test kitabından soru çözdüm, çoğu yanlış çıktı. Ondan sonra anlaamdım deyip tekrar konu anlatımı izledim. Neden sizce soru çözemiyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu anlatımı sadece konuyu öğretir, soru çöze çöze de yanlışlarını azaltacaksın. Matematik izleyerek olmaz, bir sefer konuyu izlersin. İzlediğin konuyu da oyun videosu gibi izlememen lazım. Hocanın yazdığı soruları hocadan önce çözmeye çalışacaksın, sonra da hocanın çözümünü izleyip yanlışlarını öğreneceksin ve soru çöze çöze de yanlışlarını azaltmaya çalışacaksın. Yanlış yaptığın soruların doğru çözümüne de kesinlikle bak ve sorunun nasıl yapıldığını öğren. Doğru sorularına da bak, bazen tesadüfen doğru yapılmış sorular da olabiliyor. Atlamamak lazım kısacası. Bir süre sonra da yapabildiğini göreceksin :) Matematik zamanla olur.

Soruların bir süre sonra ne kadar kendi içinde birbirine benzediğini soru çözdükçe anlayacaksın. Pratik yapman ve zaman ayırman gerekiyor. Ben ayırmadım. Benim tavsiyemi de dinlemeyebilirsiniz. Ben sözelciyim.

Şu permütasyon, kombinasyon, olasılık konularını zaten tam manasıyla anlayıp bitiren var mıdır bilmiyorum. O konular olmuyor gerçekten hocam. Matematikte başarılı birisiyim ama yok yani.

Geri
Yukarı