Neden mutlu olamıyorum?

Yani klişe bir şeyler söyleyeceğim ama kendine arkadaşlar bul ama iyi arkadaşlar, dostlar bul.
Aksine diğerleri seni daha çok üzer. Hayata bardağın dolu tarafından bakmaya çalış gülümsemeye çalış.
Nereden mesela? Daha önce sosyalleşebileceğim oyunlarla ilgili bir konu açmıştım, sonuç sıfır.

Konuyu uzatmayacağım, neden mutlu olamıyorum? Çok nadiren gülüyorum, o zamanlarda da bunun (o durumun) aslında beni mutlu etmediğinin farkında oluyorum. Son iki yıldır durum bu. Arkadaşlarım yok. Ne yapmalıyım?
Not: Konuyu yanlış yere açmış olabilirim.
Hocam bende yalnız olmayı çok severim ama hiç bir insan tamamen yalnız yaşayamaz. Ezik, tipsiz, insanların dışladığı birisiyim bende. Ama yinede dışarı çıkıp gezebileceğim, sabaha kadar sohbet edebileceğim bir kaç kişi var hayatımda. Sizde de olmalı.

Ben arkadaşım olmadığı için mutlu olamadığımı söylemiyorum ama büyük oranda etkisi var mı var. Yalnız yapabileceğim pek bir şey yok. Önceki konularıma bakarak bilgisayarımın kötü olduğunu anlayabilirsin. Mutlu olmak için PC veya arkadaş olması şart değil ama ikisi birden olmayınca biraz sorun olabiliyor.
Seni anlıyorum. Mutlu olmak için oyun oynamak şart değil. Discorddan birileriyle tanışsan, sohbet etsen sana iyi gelebilir. Benimde 2-3 arkadaşım var zaten. Fazlası gerçekten zarar. Örneklerini okulda görüyorum.

Seni anlıyorum. Mutlu olmak için oyun oynamak şart değil. Discorddan birileriyle tanışsan, sohbet etsen sana iyi gelebilir. Benimde 2-3 arkadaşım var zaten. Fazlası gerçekten zarar. Örneklerini okulda görüyorum.
Daha önce onu da denedim ama düzgün birine denk gelmek zor.

Evet şu an sosyal, kalabalık yerlere gitmek şu anda içinde bulunduğumuz durumda pek mantıklı değil. O zamana kadar hoşlandığın oyunların Discord adreslerine gidip orada arkadaş bulabilirsin.
İçinde bulunduğumuz durum bittiğinde ise hoşlandığın sporların kurslarına, hobilerine yönelip arkadaş edinebilirsin.

Hocam bende yalnız olmayı çok severim ama hiç bir insan tamamen yalnız yaşayamaz. Ezik, tipsiz, insanların dışladığı birisiyim bende. Ama yinede dışarı çıkıp gezebileceğim, sabaha kadar sohbet edebileceğim bir kaç kişi var hayatımda. Sizde de olmalı.
Bende yalnız olmayı severim ama her insan biraz sohbet etmek, biraz olsa sevilmek ister.

Spor yap, resim çiz, enstrüman çal, seni mutlu edebilecek aktiviteler yap. Bunları direkt profesyonel şekilde yapmana da gerek yok, adım adım ilerle. Ben mesela 2 yıl önce flüt çalıyordum, canım sıkıldığında ezberden üflüyordum bir şeyler. Bir şeyleri yapabilmenin verdiği his seni ister istemez mutlu ediyor.

Bu arada yapı gereği sosyalliğe yatkın olduğumuz için insanlarla konuşmamakta seni bir süre sonra mutsuz edecektir. Sosyal medya, gerçek hayat fark etmez, seninle aynı kafa yapısındaki insanlarla bağlantı kurmaya çalış. Özgüven sıkıntısı yaşarım dersen anonim hesap aç, o şekilde bağlantı kur.

Geri
Yukarı