Neden mutlu olamıyorum?

Piyano çal eğer yoksa kitap oku ve belki dalga geçeceksin ama ders çalış bunu alışkanlık haline getir oyununu ondan sonra yap çünkü direk giriyorsun oyuna derslerini yapmiyorsun sonra huzursuz oluyorsun.

Spor yap, resim çiz, enstrüman çal, seni mutlu edebilecek aktiviteler yap. Bunları direkt profesyonel şekilde yapmana da gerek yok, adım adım ilerle. Ben mesela 2 yıl önce flüt çalıyordum, canım sıkıldığında ezberden üflüyordum bir şeyler. Bir şeyleri yapabilmenin verdiği his seni ister istemez mutlu ediyor.

Bu arada yapı gereği sosyalliğe yatkın olduğumuz için insanlarla konuşmamakta seni bir süre sonra mutsuz edecektir. Sosyal medya, gerçek hayat fark etmez, seninle aynı kafa yapısındaki insanlarla bağlantı kurmaya çalış. Özgüven sıkıntısı yaşarım dersen anonim hesap aç, o şekilde bağlantı kur.
Sayısalcıyım :) Hiçbir şeye yatkınlığım yok.
Arkadaşların neden yok, berki sorun sendedir. İnsanlara karşı tutumun nedir?
Sorunun bende olduğunu düşünmüyorum, Beni tanıyanlar iyi bir arkadaş olduğumu falan söylerler ama bilemem belki de bendedir.

Ya arkadaşa ihtiyacın yok. Unut bu olayı. Herkes sosyal olmak zorunda değil, kendi kendine eğlenmeyi öğrenirsen asla başkasına muhtaç kalmazsın. Dediğim gibi hobi bul, hiçbir şeye yatkınlığım yok deyip geçiştirme. Sayısalcıysan bulmaca çöz, programlama dili bilmiyorsan öğren. Kod yaz.

Piyano çal eğer yoksa kitap oku ve belki dalga geçeceksin ama ders çalış bunu alışkanlık haline getir oyununu ondan sonra yap çünkü direk giriyorsun oyuna derslerini yapmiyorsun sonra huzursuz oluyorsun.
Normalde sık sık kitap okurdum, bu aralar kitap okuyamıyorum aklım başka yerlere gidiyor. Üniversite sınavına çalışıyorum ve bana hiç oyun vermeseniz bile olur sadece zaman geçirecek biri olsun yeter. Bu koronadan dolayı tanıdıklarla vs görüşemeyince oyunlara sardım ama PC elvermiyor.
Ya arkadaşa ihtiyacın yok. Unut bu olayı. Herkes sosyal olmak zorunda değil, kendi kendine eğlenmeyi öğrenirsen asla başkasına muhtaç kalmazsın. Dediğim gibi hobi bul, hiçbir şeye yatkınlığım yok deyip geçiştirme. Sayısalcıysan bulmaca çöz, programlama dili bilmiyorsan öğren. Kod yaz.
Dediğin şeyleri de denedim. bulmacalara bayılırım ama gazete satan yer biraz uzak ve her gün gitmeye üşeniyorum bazen vaktim bile olmuyor. Kodlamayı sorarsan üçüncü dili bitirmek üzereyim başlarda sorun yoktu müzik açıp kod falan yazıyordum. Artık o da sıkmaya başladı. Sorun kodlarda değil ama, hiçbir şeyden zevk alamıyorum.

Normalde sık sık kitap okurdum, bu aralar kitap okuyamıyorum aklım başka yerlere gidiyor. Üniversite sınavına çalışıyorum ve bana hiç oyun vermeseniz bile olur sadece zaman geçirecek biri olsun yeter. Bu koronadan dolayı tanıdıklarla vs görüşemeyince oyunlara sardım ama PC elvermiyor.

Sadece biraz kaygın var ileriyi düşünme ve bu mutsuzluğunu ancak sen çözebilirsin bu durumu sadece sen yaşamıyorsun ve bence böyle bir soru başlatman güzel bir başlangıç.

Sadece biraz kaygın var ileriyi düşünme ve bu mutsuzluğunu ancak sen çözebilirsin bu durumu sadece sen yaşamıyorsun ve bence böyle bir soru başlatman güzel bir başlangıç.

Sonraki adım? Ayrıca pek kaygılı değilim çünkü yazılım düşünüyorum. Lise terk bile olsam kendimi geliştirip bir yerlere gidebilirim.

Sayısalcıyım :) Hiçbir şeye yatkınlığım yok.
Sayısalcı olman spor yapmana, resim çizmene, enstrüman çalmana engel değil. Kendini sayısalcıyım yatkınlığım yok diyerek kısıtlarsan çoğu şeyden başlamadan vazgeçersin.

Bir kere bile denemeden o işte yeteneğin olup olmadığını kimse bilemez. Belki enstrüman çalmak hoşuna gider, kendini eğitip müzisyen bile olursun. Spor yaparsın, geliştirdiğin vücut ile para kazanmaya başlarsın. Programlama öğrenip yazılımcı olursun. Hiç ilgin olmasa bile en azından farklı şeyleri bir kere dene ve tecrübe et.

Oyun oynamak istiyorsun ve bilgisayarın da kötüymüş anladığım kadarıyla. Şu anda popüler olan Among Us discord sunucularına katılıp diğer insanlarla beraber oynayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı