Neden ön tekerlekten ses geliyor?

Ali Akkaşoğlu

Centipat
Makaleler
1
Öncelikle selamun aleyküm, bisikletim kron markalı bir bisiklet (kron XC 100) 6 7 km hızlarda dikkatsizliğimden dolayı duvara çarptım ve ön 20 30 km hızlara ulaştığımda ön tekerlekten ses geliyor. rrrrrrrttrt diye bir ses videosunu paylaştım bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fren pabucu yamulmuşsa lastiğe değiyordur.

Pek fren pabucundan kaynaklı bir ses değil gibi sanki.

Öncelikle selamun aleyküm, bisikletim kron markalı bir bisiklet (kron XC 100) 6 7 km hızlarda dikkatsizliğimden dolayı duvara çarptım ve ön 20 30 km hızlara ulaştığımda ön tekerlekten ses geliyor. Rrrrrrrttrt diye bir ses videosunu paylaştım bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir bisikletçiye götürmenizi tavsiye ederim.

Bilyeler dağılmış veya dün yağmurda kalmış motorun motorun bilyeleri yağsız ön tekeri söktür sonra bilye yağla düzelmezse bilyeleri degiştir.

Pek fren pabucundan kaynaklı bir ses değil gibi sanki.

Bir bisikletçiye götürmenizi tavsiye ederim.
götürdüm göbekde sıkıntı var dedi
Fren pabucu yamulmuşsa lastiğe değiyordur.
disk fren
Bilyeler dağılmış veya dün yağmurda kalmış motorun motorun bilyeleri yağsız ön tekeri söktür sonra bilye yağla düzelmezse bilyeleri degiştir.
bilyeler dağılmış demişsin ne kadara yaparlar

Hımm bilyeler dersen 30 TL işcilik vs 60 TL veya 80 TL tutar.
İyi insan ise ucuza yapabilir tam bilmiyorum fiyatı belki 20 TL der belki 100 TL belki ücretsiz ustaya sormak lazım sen genede cebine 100 TL al adama sor pahalı derse yapma git Google'dan parcaları al kendin tak ucuz olur elin yatkınsa.

Son düzenleme:
Hımm bilyeler dersen 30 TL işcilik vs 60 TL veya 80 TL tutar.
İyi insan ise ucuza yapabilir tam bilmiyorum fiyatı belki 20 TL der belki 100 TL belki ücretsiz ustaya sormak lazım sen genede cebine 100 TL al adama sor pahalı derse yapma git Google'dan parcaları al kendin tak ucuz olur elin yatkınsa.
reis bisikletin ayaklığı gevsek oldugundan kadroya vuran bir sesmiş ayaklık degisti düzeldi

Geri
Yukarı