Neden önlem alınmıyor?

30 milyon insan var İstanbul'da hesapla ülke kaç milyon 85 milyon de geç.
85-30 eşittir 55 milyon harbiden ülkenin yarısı gidiyor.

Technopat'ta siyaset serbest mi? Eğer öyle bir şey varsa ben içimi dökerim yani baştakilere yoğun eleştiri.

Ben arazi olarak demiştim halk açısından bakılınca sayılar daha korkunç.

İşte bu zamana kadar çala çala bir hal oldular ve hala çalıyorlar bir ton deprem vergisi toplandı onları aldılar kasaya koydular çaktırmadan da harcıyorlar bundan emin olabilirsin.

Cahilliğimi mazur görün diyelim 4.5 deprem oldu (Allah göstermesin) şiddetli depremin olasılığı düşer mi yoksa fay hattı mı tetiklenir.

Arazi yine kurulur ama o insanlar kurulamaz şahsen bende Kocaeli'nde yaşıyorum burası daha riskli direkt olarak fay hattı geçiyor İzmit'in alt tarafından haritaya bakınca, yani gebze oluyor bu da beni tamamen pasif bırakıyor bende Gebze'de yaşıyorum çok çok riskli darıca sahile de çok yakınım daha da riskli bölgedeyim İstanbul'un yine üstünden fay hattı geçmiyor fay hattı haritasına baktığın zaman İstanbul'da yok Kocaeli'nde var Kocaeli kıp kırmızı bir de Marmara denizinde var fay hattı, kıp kırmızı gözüküyor İstanbul yine şanslı biraz daha ama nereden vuracağı belli de olmaz İstanbul diyorlar terse çevirilip Kocaeli'nde vurursa naneyi yerim.

Arazi yine kurulur ama o insanlar kurulamaz şahsen bende Kocaeli'nde yaşıyorum burası daha riskli direkt olarak fay hattı geçiyor Izmit'in alt tarafından haritaya bakınca, yani gebze oluyor bu da beni tamamen pasif bırakıyor bende Gebze'de yaşıyorum çok çok riskli darıca sahile de çok yakınım daha da riskli bölgedeyim İstanbul'un yine üstünden fay hattı geçmiyor fay hattı haritasına baktığın zaman İstanbul'da yok Kocaeli'nde var Kocaeli kıp kırmızı bir de Marmara denizinde var fay hattı, kıp kırmızı gözüküyor İstanbul yine şanslı biraz daha ama nereden vuracağı belli de olmaz İstanbul diyorlar terse çevirilip Kocaeli'nde vurursa naneyi yerim.

Bende İzmir'deyim durumlar vahim.

Cahilliğimi mazur görün diyelim 4.5 deprem oldu (Allah göstermesin) şiddetli depremin olasılığı düşer mi yoksa fay hattı mı tetiklenir.

Fay hattı içinde ki gaz bulutu havaya yükselir veya yön değiştirip fay hattının diğer bir ucuna geçebilir bu tamamen Allah'a kalmış yani gaz bulutu yok olursa rahat olabilirsiniz ama yok olmaz ise bulunduğunuz fay hattının başka bir yerine aktarılırsa o gaz bulutu kendini o zaman tehlike başınızdan ayrılmamış demektir bunu anlamak zordur deprem bilim veya fay hattı uzmanlarının el atıp bakması lazım o fay hattına ben bilemem ben size yardımcı olabildiğim kadar yardımcı olurum.

Bende İzmir'deyim durumlar vahim.

Orası da çok riskli ya İstanbul ya da Marmara denizi ya da Kocaeli ya da İzmir bu 4'ünden birisinde olacağı kesin ama.

Çünkü umurumuzda değil. Canım sosyal devletimize göre yandaş daha önemli insan canından. Bu hükümet olduğu sürece de böyle devam edecek. Olan şey şu: Deprem olur. Yüzlerce, binlerce insan ölür,yas ilan edilir. Devlet büyükleri bir daha bu olmayacak,bu bize milat derler ama hiçbir şey yapmazlar. Sonra tekrar deprem olur... Eğer jeologlar çıkıp dese ki X tarihinde Y saatinde İstanbul'da 7.6'lık deprem olacak yine hiçbir önlem alınmaz bundan emin olun.

Fay hattı içinde ki gaz bulutu havaya yükselir veya yön değiştirip fay hattının diğer bir ucuna geçebilir bu tamamen Allah'a kalmış yani gaz bulutu yok olursa rahat olabilirsiniz ama yok olmaz ise bulunduğunuz fay hattının başka bir yerine aktarılırsa o gaz bulutu kendini o zaman tehlike başınızdan ayrılmamış demektir bunu anlamak zordur deprem bilim veya fay hattı uzmanlarının el atıp bakması lazım o fay hattına ben bilemem ben size yardımcı olabildiğim kadar yardımcı olurum.

Herkes şu an namaz kılmayı akıl etti ölüm korkusu Allah korkusundan az deprem bölgesindeyiz şansa bırakmak yerine yıllar önce önlem alınması gerekirdi ama (para candan değerli)

Herkes şu an namaz kılmayı akıl etti ölüm korkusu Allah korkusundan az deprem bölgesindeyiz şansa bırakmak yerine yıllar önce önlem alınması gerekirdi ama (para candan değerli)

Artık insanlar parayı tercih ettikleri için canı umursamaz hale geldiler eskiden öyle bir şey yoktu insanlar ne olursa olsun canı seçiyorlardı, düştüğümüz ülke durumu yok etti artık komple insanları bende sabahları kalkıp namaza gidiyorum ne yapayım tek kurtaracak şey o şu anda beni.

Artık insanlar parayı tercih ettikleri için canı umursamaz hale geldiler eskiden öyle bir şey yoktu insanlar ne olursa olsun canı seçiyorlardı, düştüğümüz ülke durumu yok etti artık komple insanları bende sabahları kalkıp namaza gidiyorum ne yapayım tek kurtaracak şey o şu anda beni.
Sizde haklısın tek çare Yaradana sığınmak

Çünkü umurumuzda değil. Canım sosyal devletimize göre yandaş daha önemli insan canından. Bu hükümet olduğu sürece de böyle devam edecek. Olan şey şu: Deprem olur. Yüzlerce, binlerce insan ölür,yas ilan edilir. Devlet büyükleri bir daha bu olmayacak,bu bize milat derler ama hiçbir şey yapmazlar. Sonra tekrar deprem olur... Eğer jeologlar çıkıp dese ki X tarihinde Y saatinde İstanbul'da 7.6'lık deprem olacak yine hiçbir önlem alınmaz bundan emin olun.
Kimsenin cebinde 3 kuruş para yok evlatlarıni kaybeden ebeveynlere ve nicelerine üzülüyorum keşke şu adamında biraz yüreği olsa

Yeni konular

Geri
Yukarı