Neden pahalı oyuncu ekipmanları alınmalı?

whynotbro

Hectopat
Arkadaşlar, oyuncu faresi almak istiyorum ama normal bir fiyatlı fare ile bin liralık fare arasındaki fark çok mu büyük? Biraz cahilce konuşmuş oluyorum ama fare sonuçta. Bin liralık fare headshoot mı atıyor direkt? Aynı şey klavye ve kulaklıklar için de fark ne oluyor? Açıklarsanız sevinirim.

Daha uzun ömür, daha kaliteli bir deneyim ve performans sunarlar. Kaliteli markaların ürettiği ekipmanlardır, bir değeri olur. Malzeme kalitesi oldukça yüksektir. Yazılım desteği fazladır. Alınan yer bu ürünlerde daha ilgilidir. Bunun yanı sıra bazı ekipmanlar oyunlarda çok daha etkili oluyor.

Bunlar artıları elbette. Eksisi ise iki tane bence. Kimine göre ağır ve herkese göre pahalı olmaları. :)

Kulakliklarda ses kalitesi artiyor, malzeme kalitesiyle birlikte size rahatsiz veren/kasinti yaratan etkenler ortadan kalkiyor.
Farelerde sensor gelisiyor, fare agirligini kendiniz ayarlayabiliyorsunuz, kablosuz fareler daha kisa tepkime suresine sahip oluyor.
Klavyeler, klavye iste sadece dayanikliligi gucleniyor o kadar.

Arkadaşlar, oyuncu faresi almak istiyorum ama normal bir fiyatlı fare ile bin liralık fare arasındaki fark çok mu büyük? Biraz cahilce konuşmuş oluyorum ama fare sonuçta. Bin liralık fare headshoot mı atıyor direkt? Aynı şey klavye ve kulaklıklar için de fark ne oluyor? Açıklarsanız sevinirim.
Bence en önemli fark malzeme kalitesi ve sağlamlık. Arkadaşım zamanında 450TL'ye aldığı Razer Deathadder Elite mouseyi 4 yıldır hayvan gibi oyun oynayarak kullanıyor. Kendisi özellikle CS oynarken çok çabuk sinirlendiği için fareyi defalarca duvara vurmuş, ama farede en ufak bir çizik, en ufak bir sıkıntı yok.

RE.jpg

Şunların ne olduğunu bilmeden böyle sorular sormak normal. Özellikle kulaklığın.

Gamepower 200 TL, SteelSeries 600 TL, Gamepower aldınız kulaklarınız terliyor kulak ağrısı yaşıyorsunuz ses kalitesi güzel değil rekabetçi oyunlarda sizi memnun edemiyor 1 sene boyunca kullandınız bozuldu, yenisini aldınız e dolar da artıyor Türkiye'de yaşıyoruz bu sefer 250'ye aldınız resmen SteelSeries ile aynı fiyata geldiniz SteelSeries aldınız, 3 sene kullandınız kulak ağrısı yaşamıyorsunuz kulaklarınız hava alıyor rekabetçi oyunlarda mutlusunuz, 3 adet boza boza Gamepower almaktansa 1 SteelSeries alın :).

Yeni konular

Geri
Yukarı