Neden Redmi Telefon Almamalıyız?

Hiçbir markanın takıntılısı olmamak lazım.
Kesinlikle. Ben kendim Samsung kullanıyorum, memnunum ama bu eleştirmeyeceğim manasına gelmiyor. Gerçekleri konuşmaktan çekinmemek gerek.

iOS cihazlar uzun zamandır taşlanıyor.
Taşlanmayı hak ediyor. Yeni modellerinde de şarj aleti ve kulaklık kutuya koymamaları skandal. Android üreticileri de böyle yapacak demedi demeyin. Apple ne kadar saçma sapan hamleler yapsa, Android üreticileri de onun yolundan gidiyor. Samsung ve Huawei şarj aleti ve kulaklık kutuya koymazsa şaşırmam artık.

kendi açımdan iOS cihazları daha mantıklı buluyorum. Başta biraz fazla veriyorum. Servis konusunda rahatım, kendimce kullanım konusunda rahatım, 5-6 sene kullanacak olsam her açıdan rahatım, satacağım zaman ise ayrı bir rahatım.
Türkiye şartları için mantıklı bulmuyorum. Diğer Android amiral gemisi modelleri de burada aşırı derece pahalı. Yurt dışı fiyatları uygun Iphone modellerinin. Iphone 12 Pro 1000$ daha ne olsun. Servis kalitesi, ikinci el piyasası ve güncelleme konusunda Iphone çok iyi.

Şimdilik Samsung doğru yolda gibi görünüyor.
Beni 2-3 yıldır hayal kırıklığına uğratıyorlar açıkçası. Güncelleme hamlesi doğru ama geç kalınmış bir karar, yine de zararın neresinden dönersek kârdır. Note serisine gereken önemi vermiyor, kamera fotoğraf tarafında rakiplerinden 3 yıldır geride kalıyor adam akıllı bir hamle yapmadı. Fiyatlarını da biraz daha uygun yaparsa daha iyi satış yapar.

Adam gayet haklı fanboyluk yapmaya gerek yok. Bırak Redmi cihazları, neredeyse yeni olan Xiaomi cihazımın bile arayüzünde kasmalar bulunmakta. Ve cidden arkadaşımınız dediği gibi MIUI ağır bir yazılım. Açıkçası yavaş ve dediği çoğu şey doğru. En fıtık eden şeyi ise; müzik dinlemeye giriyorum, albüm fotoğrafı yerine reklam var. Temalar uygulamasına giriyorum koskoca bir sayfa reklam, aşağıya küçük bir "Atla" butonu koymuşlar. Sanki telefonu beleşe dağıttılar bir de reklam gösteriyorlar.

Kesinlikle. Ben kendim Samsung kullanıyorum, memnunum ama bu eleştirmeyeceğim manasına gelmiyor. Gerçekleri konuşmaktan çekinmemek gerek.

Taşlanmayı hak ediyor. Yeni modellerinde de şarj aleti ve kulaklık kutuya koymamaları skandal. Android üreticileri de böyle yapacak demedi demeyin. Apple ne kadar saçma sapan hamleler yapsa, Android üreticileri de onun yolundan gidiyor. Samsung ve Huawei şarj aleti ve kulaklık kutuya koymazsa şaşırmam artık.

Türkiye şartları için mantıklı bulmuyorum. Diğer Android amiral gemisi modelleri de burada aşırı derece pahalı. Yurt dışı fiyatları uygun Iphone modellerinin. Iphone 12 Pro 1000$ daha ne olsun. Servis kalitesi, ikinci el piyasası ve güncelleme konusunda Iphone çok iyi.

Beni 2-3 yıldır hayal kırıklığına uğratıyorlar açıkçası. Güncelleme hamlesi doğru ama geç kalınmış bir karar, yine de zararın neresinden dönersek kârdır. Note serisine gereken önemi vermiyor, kamera fotoğraf tarafında rakiplerinden 3 yıldır geride kalıyor adam akıllı bir hamle yapmadı. Fiyatlarını da biraz daha uygun yaparsa daha iyi satış yapar.
Size saygı duyuyorum Hz. Berwar. :p Şaka maka, öyle bir giriş yaptınız ki, neyse. :D

Evet, Apple şarj aletini çıkarıyor, diğerleri takip edecektir. Çentik ve diğer olaylar gibi, haklı yanı da yok bence. Android cephesinin tek sorunu bence patır patır cihaz çıkarmak. Azaltsalar güncelleme ve kalite artacak ama bu sefer de kendi aralarında rekabet edemeyecekler. Biraz kader gibi orası.

Redmi Note konularında ilk alınınca yapılması gerekenler arasında ayarlara girip çeşitli reklam çıkabilen yerleri kapatmak vardı.

Eskiden çok papaz olurduk hayırdır.😂
Oluyoruz hala. :D
Forumda 4. Din Android kabul edilir. En yaygın mezhep Xiaomi ailesidir. İnanmıyorsanız da saygı duymanız gerekir. Yoksa taşlanarak öldürülmeniz gerekir. :D
Buradan esinlendim Hz. Berwar konusunda. :D Tadında kaldığı sürece sorun yok. Yeter ki tartışılabilsin, tek taraflı saldırıya dönmesin. :)

Yeter ki tartışılabilsin, tek taraflı saldırıya dönmesin.
Sitedeki fanboylar yüzünden telefon bölümünü de bıraktım artık, zaten ağırlığımı oraya vermiştim sağ olsunlar oradan da bir güzel soğuttular. Bilim, Felsefe konularında da aynı duruma maruz kalıyoruz. Cehalet ile mücadele etmek zor iş, artık siteye giremez olduk.

Son zamanlarda Samsung ve Xiaomi marka telefonlar kullandım. Söylediklerinize katılmıyorum. Android cihazların RAM kullanımı ile ilgili bilgileriniz yanlış. RAM kullanılmak için var, boş durması için değil. Güncel hiçbir telefondan RAM'den yana bir sıkıntı görmedim. RAM'den önce işlemci sıkıntı çıkarır çıkarırsa. Samsung'un TouchWiz arayüzü Xiaomi'nin MIUI arayüzünden çok daha hantaldır ve bana göre daha keyifsizdir. Yazılım konusunda telefonun donanımına değil piyasaya çıkış yılına bakılır. Samsung A01 daha bu sene çıkan bir cihaz. Bir üst Android güncellemesi alması normal. Kaldı ki güncelleme konusunda Xiaomi gibi başka marka da yoktur. Ben Xiaomi kullanırken hep haftalık güncellemeli romlarını kullandım, gayet stabildi ve her hafta güzel özellikler geliyordu. Her telefonda sorunlar olabilir, Samsung'da da IPhone'da da Xiaomi'de de. Hangisi daha çok satılıyorsa onunla ilgili şikayetler de o oranda fazla olabilir, bu elektronik ürünlerde ne yazık ki normal. Her marka model cihazdan çok memnun olan da şikayet eden de mevcut. Özet olarak Redmi alınmaz diye bir şey yok. Ama ben de olsam Redmi Note 9 Pro yerine mesela Xiaomi Note 10 Lite tercih ederim. Aradaki fiyat farkını verebiliyorsam Xiaomi almak daha iyi olur. Kalem kullanmayı sevdiğim için de Samsung Note serisini tercih ederim. Bunun markanın adıyla bir alakası yok benim kullanım tarzıma uyması, ihtiyaçlarımı karşılaması ve bütçeme uyması ile ilgili.

Yeni konular

Geri
Yukarı