Neden Redmi Telefon Almamalıyız?

Bu Realme'ler çok seviliyor galiba.
Anneme Realme 6 aldık. 1 aydır kullanıyor. Benim de inceleme fırsatım oldu. Hepsiburada en ucuz satıyordu. 2500'e almıştık. 2450'ye kadar indi. Sonradan hepsiburada stokları bittince diğer yerlerde fiyatı yüksekti ama sonradan daha da yükseldi.

30W şarj ile en fazla 1 saatte şarj oluyor. 90 HZ ekran tazeleme, Note 8 Pro ile aynı işlemciye sahip yani MediaTek Helio G90T, kamerası bence yeterli, Ekranı büyük güzel, parlaklık ayarı vs. Arka kamera dizaynı hoş görünüyor. Açıkçası Redmi Note 9 veya Poco X3'den çok daha iyi dizaynı var. 128 GB depolama çok iyi. En büyük dezavantajı 4 GB RAM var. Bu genel kullanım için ne kadar ileriye dönük yeterli olur bilemiyorum. Bir de NFC yok. Banka uygulamalarında kullananlar veya İstanbul Kart için kullananlar için tercih edilmeyecektir. Mesela ben İstanbul kart için kullanıyorum.

Kendim Xiaomi Mi Note 3 kullanıyorum. Arayüz olarak Realme hoşuma gitti. Sade ve akıcı bir yazılımı var. Xiaomi gibi bildirim sorunu yok, kasma donma yapmıyor.

Selamlar arkadaşlar, bunu metni yazan arkadaş Xiaomi'den maaşları alamamış bu belli zaten. Kardeşim güncelleme demişsiniz Android güncellemesi bütün telefonlara en fazla 2 yıl veriliyor ( istisnalar var) ama yazılım güncellemesi Redmi Note 6'ya bile verildi bu arada MIUI arayüzüne laf yapmışsınız yanlış yapmışsınız.

Selamlar arkadaşlar, bunu metni yazan arkadaş Xiaomi'den maaşları alamamış bu belli zaten. Kardeşim güncelleme demişsiniz Android güncellemesi bütün telefonlara en fazla 2 yıl veriliyor ( istisnalar var) ama yazılım güncellemesi Redmi Note 6'ya bile verildi bu arada MIUI arayüzüne laf yapmışsınız yanlış yapmışsınız.
MIUI arayüzü rezalet. Babamın Mi 6 telefonu var ve telefonda Snapdragon 835 bulunmasına rağmen telefon aşırı hantal. Ha bu arada, Android güncellemesi demişsin ama Helio G90T işlemcisi olan Note 8 Android 11 alamayacakken Snapdragon 435 işlemcisi olan A21s Android 11 alacak.

Samsung'un TouchWiz arayüzü Xiaomi'nin MIUI arayüzünden çok daha hantaldır ve bana göre daha keyifsizdir.
Kardeş Touchwiz arayüzü mü kaldı bir kendinizi güncelleyin biraz. Experience arayüzü gayet iyiydi Samsung'un, şimdi ise One UI arayüzünü kullanıyor ve de çok iyi, Android tarafındaki en iyi arayüzlerin başında geliyor. S5 modellerinden önceki Samsung arayüzleri berbattı.

Redmi 5 Plus telefonuma bir güncelleme gelmişti. Ekran hata verdi, bir yere girmiyordu ayarlar dışında. Allahtan güncellemenin ne olduğunu biliyordum da silince düzeldi. Yoksa tamirlik olmuştuk.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı