Neden Redmi Telefon Almamalıyız?

Ben Redmi 6A kullanıyorum 1 senedir? Şu an MIUI 11'de kaldı yağ gibi arayüzü akıyor. Ama bigo reklamı geliyor servislerine girince. Ama bende şu zamanlar pek reklam çıkmıyor. Telefonun yüzüstü yere düşüp on ekranın kırılması dışında bir sıkıntısı yok. Genel anlamda memnunum. Hatta bu mesajı o telefondan yazıyorum.
Vallahi ben babama tam 1 sene önce Xiaomi Redmi 7A aldım. Efsane cuma ile 790'a düşmüştü telefon. Babamın kullanacağı özellikler belli WhatsApp, mail bir de çok nadir Chrome'a girer. Babam telefonu hayatta yormaz, 4 sene geçse hala taş gibidir yani :). Diyeceğim o ki hangi telefon kime uygunsa onu alın. Babama IPhone'da alabilirdim ama uygun değil. O an için 800 Tl'ye aldım desek şu an 1600 TL 2 katı. Türkiye'de piyasa böyle maalesef.

Özellikleri nedir? Redmi 6A ile bir farkı var mı?

Ben Redmi 6A kullanıyorum 1 senedir? Şu an MIUI 11'de kaldı yağ gibi arayüzü akıyor. Ama bigo reklamı geliyor servislerine girince. Ama bende şu zamanlar pek reklam çıkmıyor. Telefonun yüzüstü yere düşüp on ekranın kırılması dışında bir sıkıntısı yok. Genel anlamda memnunum. Hatta bu mesajı o telefondan yazıyorum.
Ben 7A kullanıcısıyım garip bir şekilde sizden daha kötü bir durumda telefonum. Neredeyse aynı özellikler sayılır gerçi.

Reklam. Onu da ekleyelim. Tanıdıklarımda var. Telefonda gezinirken reklam giriyor, şaka gibi. Sanki bedava verdiler telefonu. :D
Xiaomi'nin redmi olmayan modellerinde de vardı bu olay. Telefonun kendi sistem uygulamalarında reklam ayarı açık olarak geliyor. Ayarlarda gezerken saçma sapan uygulama reklamları çıkıyordu karşıma. Model : Xiaomi mi note 3

J7 2016'dan Redmi Note 8'e geçtim. Tam dolum halinde başlayan bataryası 6-7 saatlik aktif/pasif kullanımda bitiyor. Tekrardan bundan dolayı eski telefonuma geçtim babama bu cihazı verdim. Sadece bende mi böyoe herkes de mi böyle bilmiyorum.

Mi9T (K20) kullanıcısıyım. Reklam yok. MIUI arayüzünü diğer markaların arayüzüne göre daha çok beğeniyorum. Kasma veya takılma da yok. Ancak hâlâ Android 11 güncellemesi gelmedi. Niye böyle anlamış değilim. iPhone'dan geçtim Android'e. Pişmanım bu arada. 😅

Mi'lerde durum nasıl? Performanslı olması ve performansını 4 yıl sürdürmesini istediğim ve garantisi iyi olan telefon bakıyorum. SE2020 bir de xiaomi mi ler var ne yapmalıyım?

Geri
Yukarı